Зростання вартості житла в Україні буде незначним, – експерти

Експерти одностайні в тому, що вартість квадратних метрів в Україні буде продовжувати рости. Однак це зростання буде незначний.

Фахівці відзначають, що сьогодні ціни ростуть не тільки в найбільших містах країни. Збільшення вартості житла зазначається у таких містах, як Чернігів, Херсон, Миколаїв і Хмельницький.

Проте наголошується, що це справедливо лише стосовно одно – та двокімнатних квартир. Трьох – і чотирикімнатні квартири, навпаки, продовжують знижуватися в ціні.

Що стосується вторинного ринку, то тут обійшлося без особливих сюрпризів — найбільший зростання попиту відзначений на житлові об’єкти класу “економ”. Ціни на такі об’єкти від 50 до 80 тис. доларів. У бізнес-класі експерти відзначають інтерес до житла, «вік» якої становить до десяти років, що знаходиться в популярних районах.

У теж час активізувався ринок нерухомості АР Крим. Тут минулого місяця пропозиція збільшилася на 6%. Про це повідомляє експерт аналітичного центру торгової системи REM Navigator Олег Сікорський.

За його словами, з-за великого припливу нових об’єктів на ринок нерухомості ціни залишилися незмінними: 1060 доларів за «квадрат» в однокімнатних квартирах, 1069 доларів – в двокімнатних, 888 доларів – в трикімнатних і 1250 доларів – у приватних будинках.

Сікорський розповів, що у всіх сегментах ринку нерухомості Криму відчувалася купівельна активність, однак попит носив ознайомчий характер, тому значного збільшення кількості укладених угод не відбулося. Між тим, це дозволило експертам зробити висновок про те, що початок весняного сезону було не дуже вдалим.

Експерт прогнозує, що в березні ціни на квадратні метри можуть піднятися на 1%. За словами експерта, у цьому році року ціни на нерухомість в Криму не зміняться, а позитивна динаміка швидше за все спостерігається тільки у разі зростання ВВП.

Також учасники ринку нерухомості радять потенційним покупцям купувати нерухомість до травня поточного року, скориставшись розширенням асортименту на ринку.