Зростання вартості оцінки нерухомості збільшиться в 10 разів, – експерти

Створення Державного реєстру оцінювачів створює необхідний контроль на ринку суб’єктів оцінки і в той же час призводить до його монополізації, зростання вартості виконання оцінки нерухомого майна у 10 разів, до 4-5 тис. грн в Києві, а також збільшення термінів укладання угод купівлі-продажу.

Про зміни на ринку оцінки журналістам повідомляє президент Союзу фахівців з нерухомого майна України (ССНИУ) Олександр Рубанов.

“Позитивний момент у тому, що раніше оцінював, хто попало і як доведеться, за певну плату малювали будь-яку цифру”, – прокоментував він.

У той же час істотним негативним моментом в зв’язку із запровадженням держреєстру оцінювачів, на його думку, є той факт, що “створюється клуб за інтересами”, що, в свою чергу, веде до появи монополістів.

“Ціни на виконання оцінки зросли приблизно в 10 разів. Зараз це 4-5 тис. по Києву. Раніше середньозважена вартість виконання оцінки була 500-600 грн”, — нагадав Рубанов.

Крім того, за словами президента ССНИУ, відсутність на сьогодні на ринку достатньої кількості оцінювачів, які увійшли до держреєстру, веде до порушення запланованих термінів укладання угод на ринку нерухомості.

Нагадаємо, Фонд державного майна склав список з 12 суб’єктів оціночної діяльності, які включені до Держреєстру оцінювачів. Зокрема, до нього увійшли ТОВ “Альтаріка”, “Анніт”, “Графітек Лтд”, “Інтек-плюс”, “Керкіон”, “Лаодіка”, “Легранд Лтд”, “Одеон-2010”, “Прінтсел”, “Россторг”, “Стілпарк” і “Юринтегро”.

Всі компанії розташовуються в Києві, але кожен оцінювач спеціалізується на групі регіонів. Вони займаються трьома спеціалізаціями в рамках свого напрямку. А саме, оцінкою нерухомості фізичних осіб та майнових прав на них; оцінкою літальних апаратів та судноплавних засобів фізичних осіб для оподаткування та інших платежів.