Зростання іноземних інвестицій на ринку нерухомості України можливий після Євро-2012

В даний час в Україні відбувається переорієнтація ринку з іноземних на локальних інвесторів. Таку думку в ході відбувся 21 лютого щорічного заходу URE Club CEO Networking Dinner висловила директор, керівник відділу інвестицій і операцій із земельними ділянками DTZ Ukraine Наталія Стельмах.

За словами експерта, якщо до економічної кризи більшість угод у сфері інвестицій відбувалося з участю зарубіжних компаній, з залученням іноземного капіталу в Україну, то тепер у проекти нерухомості інвестують, в основному, локальні гравці.

Відповідаючи на питання про причини такої тенденції, Наталія Стельмах зауважила, що «інвестиційний ринок є ринком емоційним, де велику роль грають психологічні чинники, і якщо фінансові передумови для приходу інвесторів в Україну існують, то психологічно іноземні фонди не готові вводити кошти в країну в нинішній ситуації».

Зміна положення справ, на думку учасників інвестиційного столу на CEO Networking Dinner, можливо після проведення Євро-2012. «Відвідавши країну і ознайомившись з поліпшенням економічної ситуації, в іноземних бізнесменів виникне розуміння, що в Україні можна вести бізнес, і на психологічній хвилі, швидше за все, знову намітиться зростання інвестицій», – говорить директор, керівник відділу інвестицій і операцій із земельними ділянками DTZ Ukraine Наталія Стельмах. Крім того, на залучення інвесторів може зіграти поліпшення інфраструктури.

Поки ж, крім психологічного фактора, на інвестиційний клімат в Україні негативно впливають такі фактори як обмеження з кредитування нерухомості в банківському секторі, спекулятивні угоди й неадекватне оцінювання проектів власниками.

Щорічний захід URE Club CEO Networking Dinner відбулося 21 лютого в готелі «Президент Готель». Крім інвестицій, в ході зустрічі топ-менеджери провідних компаній ринку нерухомості України обговорили найбільш актуальні питання і тенденції галузі. Дискусії проходили за дев’ятьма круглими столами: банківських, інвестиційних, сегментів офісної, торговельної, готельної та житлової нерухомості, юридичним, будівельним, а також за столом, присвяченим питанням «зеленого» будівництва.