Зростання бюджетних надходжень від оцінки землі складе 2 млрд. грн

Державне агентство земельних ресурсів розраховує на збереження в 2013-2014 роках сформованого двома роками раніше тренда до зростання відрахувань до бюджетів усіх рівнів від проведення нормативної грошової оцінки земель в Україні.

Такий прогноз заступник голови Держземагентства Євген Бердніков оприлюднив на брифінгу в Києві в п’ятницю, — повідомляє прес-служба Держземагентства.

“Якщо брати найнижчі показники, на які ми розраховуємо, у зв’язку з тією роботою, яку ми проробили (у 2011-2012 роках), ми очікуємо, що в 2013-2014 роках буде щорічне зростання (бюджетних надходжень від оцінки земель), без змін, я підкреслюю, податкового законодавства, тільки завдяки своєчасному проведенню нормативної грошової оцінки, на рівні не менше 1,5-2 млрд грн”, — сказав він.

Бердніков додав, що консолідовані бюджетні надходження від плати за первинну і повторну нормативну грошову оцінку землі в Україні лише за підсумками третього кварталу 2012 року збільшилися приблизно на 20% порівняно з аналогічним періодом 2011 року — до 9,5 млрд грн.

При цьому земельним відомством очікувалося зростання надходжень до бюджетів різних рівнів за зазначений період на рівні 1-1,1 млрд грн, проти надійшли 1,6 млрд грн, — повідомив заступник голови Держземагентства.

“Це означає, що за результатами року ми будемо перевищувати рівень надходжень у 2012 році порівняно з 2011 роком, за нашими підрахунками, принаймні на 2 млрд грн”, — додав Бердніков.

Заступник голови Держземагентства висловив упевненість, що в 2013 році нормативна грошова оцінка землі буде завершена у всіх населених пунктах України.

Бердніков також повідомив, що протягом лютого поточного року повністю усунені технічні затримки з видачею документів, що виникли раніше у зв’язку з запуском Національної кадастрової системи (НКР) і створеної в рамках її розробки Публічної кадастрової карти (ПКК).

“Станом на 21 березня, кількість зареєстрованих земельних ділянок (НКР), в порівнянні з аналогічним періодом минулого року більше на 5%, а що стосується надання витягів — показник вище на 60%”, — підкреслив він.

За словами Бердникова, фахівці територіальних органів земельних ресурсів Госземагентсва в лютому 2013 року зареєстрували у Національній кадастровій системі 88 тис. земельних ділянок і видали 39 тис. витягів з Держземкадастру, проти зареєстрованих 84 тис. земельних ділянок і виданих 23 тис. витягів в лютому — 2012.

Бердніков також повідомив, що протягом півтора місяців Госземагентсвом зареєстровано понад 1,6 млн відвідувань Публічної кадастрової карти.

“Це безпрецедентна, скажімо так, популярність, для будь-якого офіційного джерела, для будь-якого електронного ЗМІ, і це цілком зрозуміло, тому, що в суспільстві є дуже серйозний інтерес до цієї тематики і вона, таким чином, реалізується”, — додав він.

Як повідомлялося з посиланням на дані Держземагентства, станом на 1 січня 2013 року первинна нормативна грошова оцінка земель проведена у 29,471 тис. населених пунктів, або 98,9% від загальної кількості.

Національна кадастрова система і Публічна кадастрова карта запущені в Україні з 1 січня 2013 року. Згідно з даними Держземагентства, вартість розробки, зокрема кадастрової системи, становить $50 млн. Кошти надав в якості позики Світовий банк.