Зростання будівництва житла в Україні стався лише «на папері»

Вчора, 20 лютого, Міністерство регіонального розвитку та будівництва відрапортувало про те, що за 2012 рік було побудовано рекордну кількість квадратних метрів житла, однак зростання будівництва відбулося лише на папері.

Про це повідомляє Forbes.ua.

Нагадаємо, вчора було заявлено, що за підсумками 2012 року в Україні побудовано 10,75 млн квадратних метрів житла – це рекордний результат за останні 19 років.

Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул також зазначив: “Це ознака того, що одна з ключових галузей впевнено долає наслідки світової фінансової кризи”.

За даними Держстату, зростання збудованих квадратних метрів житла відбувся тільки на папері і не завдяки гарній роботі забудовників. Експерти відзначили, що 36% введеного в експлуатацію житла – легалізація самобудів.

З осені 2009 року уряд дозволив реєструвати всі приватні будинки садибного типу, побудовані без дозволу в період з 5 серпня 1992 року по 1 січня 2008 року.

У минулому році продовжили терміни, дозволивши на підставі заяви легалізувати будинки, побудовані до 12 березня 2011 року. Статистика таким чином поліпшується вже кілька років, і, до речі, Олександр Вілкул – не перший член уряду, який повідомляє про зростання обсягів здачі житла в експлуатацію, забувши відняти “внесок” самобудів.

Голова Державної служби статистики Олександр Осауленко в спеціальному статистичному випуску вказує, що обсяг прийнятого в експлуатацію житла – без самобудів – знизився на 3,9%. Показники 2011 року були більш райдужні. За вирахуванням самобудів, було зростання на 43,5% у порівнянні з 2010 роком.

“Звичайно, ніякого рекорду за підсумками року немає. Багато будівельників фактично закінчують будинки, які почали будувати до кризи. Але треба радіти, що падіння показників не так велике. Зараз важливо, який “заділ” у компаній на майбутні роки. Скільки вони почали будувати житлових будинків. А ці цифри поки що не такі, як до кризи”, – говорить президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе.