Зниження цін на квартири в новобудовах Києва не буде– експерт

Ринок нерухомості Києва як і раніше залишається найбільш інвестиційно привабливим, і активно розвивається.

Про це заявила керівник відділу продажів житлової нерухомості GEOS Real Estate Ганна Прилучная.

«Кількість новобудов збільшується з геометричною прогресією: набрав потужних обертів гігант будівництва Київміськбуд, закладаються нові майданчики середніми і дрібними забудовниками, ще трохи-і почнуть реанімуватися «заморожені» довгобуди. Як і раніше, залишається лідером економ-клас (близько 80% угод), бізнес-клас забирає 13-15% угод, елітне житло і класу де-люкс ділять інші, поки ще скромні 5%», – зазначила А. Прилучная.

При будівництві площ економ-класу, забудовники намагаються збільшити купівельну спроможність за рахунок зменшення загальної площі квартир, здачі квартир без обробки, тим самим зменшуючи вартість для покупця, а також пропонуючи розстрочку.

За даними Державної служби статистики України індекси обсягу виконаних будівельних робіт у 2012 році (у % до відповідного періоду попереднього року):

січень січень-лютий лютий-березень
Україна 102,5

99,5

97,3
Київ 113,4 108,4 102,7

Порівняно з минулим роком показники повільно, але впевнено зростають, що не може не радувати.
Якщо звернути увагу на індекси цін на будівельно-монтажні роботи для будівель житлових/нежитлових, то побачимо підвищення в першому кварталі 2012 р. на 117,1-118,5% до відповідного періоду 2011 р. тобто, за словами експерта, не логічно чекати зниження цін на первинне житло при підвищенні цін (хоч і не велика) на будівельні роботи.

При будівництві будь-якого об’єкта ціна на етапі закладки фундаменту, і після здачі в експлуатацію, значно відрізняється. Вплив таких факторів, як інфляція, підвищення цін на будівельні матеріали, енерговитрати, трудові ресурси, і т. д. ніхто не відміняв. Чим ближче до отримання свідоцтва на право власності, тим менше ризиків, і вище ціна. Втім, це забезпечує право вибору для інвестора. Фахівець з нерухомості, який дотримується особистих морально-етичних правил, та правил компанії щодо захисту клієнта від ризиків, не допустить інвестування покупцем «сумнівний» проект.

«Резюмуючи все вище перераховане, та враховуючи підвищення попиту на первинному ринку житлової нерухомості, є велика ймовірність того, що ціни в цьому сегменті будуть повільно зростати. Також буде рости і кількість щасливих власників новеньких квартир», – зазначила А. Прилучная.