Зниження орендної ставки прискорює суборенду, – думка

У тому випадку, коли в договорі оренди не формулюється орендна ставка за суборенду, орендар може зменшити свої фінансові ризики, прагнучи отримати орендну плату, яку потенційний суборендар готовий платити, а не ту, яка встановлена договором оренди.

Про це розповів заступник директора, Керівник департаменту офісної нерухомості компанії DTZ, Джефф Харгрів.

«В юридичних колах триває дискусія про те, що вважати «ринкової орендною ставкою». Однак на практиці орендарі можуть піти на значне зниження ринкової орендної ставки для досягнення швидкої угоди суборенди та скорочення простою невикористаної площі», – повідомив Д. Харгрів.

Спочатку дохід від оренди може бути невисоким, але скорочення періоду до початку суборенди у поєднанні з економією на оплаті орендної плати, плати за обслуговування і управління, оплату комунальних послуг позитивний ефект буде тільки посилюватися. Орендарі, які роблять правильні розрахунки, отримують економію, яка надає позитивний вплив на фінансово-економічні показники компанії, як правило, вже в першому році.

Критичним фактором є не вартість оренди як така, а швидкість здачі вільної площі в суборенду. Немає сенсу виставляти на ринок надлишки орендованої площі за ринковою ставкою, наприклад, по $30 за квадратний метр і вступати в конкуренцію з усіма, включаючи Вашого орендодавця, якщо доцільніше запропонувати цю площу за $25 і знайти орендаря набагато швидше. Немає сенсу йти на ризик і не укладати договір суборенди ще 6 місяців з причини того, що переговори щодо ринкової орендної ставки виявилися безуспішними, і Ви змушені були знову виставити приміщення на ринок.

«Якщо Ваш договір оренди не забороняє Вам здавати приміщення в суборенду за ставками нижче ринкових, то розумним дією буде пошук компромісу між вартістю оренди і швидкістю угоди. Досягнення рівня ринкових ставок не має значення. Скорочення періоду до початку строку суборенди має», – підсумував Д. Харгрів.