Зняти квартиру в Києві майже не реально?!

Ті, хто коли-небудь пробував в стислі терміни зняти квартиру в Києві, прекрасно знає, через що потрібно пройти, щоб знайти оптимальний варіант.

Відразу обмовимося, що мова йде не про пошук «кута на одну ніч» або «ліжко-місця в кімнаті на 18 осіб», а про звичайній квартирі «середнього класу» для довгострокового проживання.

Зазначимо, що у цій справі постійно «стрибає» вартість оренди житла є далеко не найбільшою перешкодою. Адже крім економічних факторів на процес пошуку впливають і інші «фішки» вітчизняного ринку оренди квартир.

Для успішного пошуку потрібно запастися терпінням і безлімітним мобільним зв’язком

Найперше питання, яке виникає у початку пошуків: а де, власне шукати? Джерело інформації, тобто. І по-перше, варто опитати друзів, родичів, знайомих на предмет наявності в них друзів, родичів, знайомих, які здають житло.

Це буде самим ідеальним варіантом (якщо вдасться таким опитуванням і обмежитися). По-друге, добре б знайти ріелтора з позитивними рекомендаціями від все тих же друзів, родичів або знайомих.

Якщо здійснення перших двох пунктів з якихось причин неможливо, то вже тепер і звертаємося до засобів масової комунікації – Інтернету, друкованих видань і банальним оголошеннях на стовпах.

Тепер для максимально ефективного пошуку житла необхідно забезпечити себе цілодобовим доступом до Мережі, безлімітним тарифом на мобільному телефоні (ну або хоча б просто можливістю дешево дзвонити на номери всіх українських операторів) і вивчити періодичність виходу газет.

Що стосується, оголошень «на стовпах», то до таких пропозицій потрібно ставитися з обережністю, обов’язково перевіряючи інформацію кілька разів (наприклад, передзвонивши з іншого номера або попросивши про такому дзвінку свого приятеля).

Втім, може статися і так, що випадково зірваний номер телефону відкриє вам шлях до овіяної мріями підходящої квартирі. А ось газети і Інтернет краще використовувати паралельно. Оголошення у них, звичайно ж, дублюються, але завжди можна знайти що-то не повторюється.

І ось на цьому етапі криється перший серйозний «підступ». Відомо, що послуги ріелторів не є безкоштовними. За те, щоб вас знайшли житло потрібно заплатити 50, а іноді і 70 відсотків від місячної вартості оренди, плюс до всього, частенько доводиться вносити передоплату за перший та останній місяць проживання. Те ж стосується діяльності агентств, що займаються пошуком нерухомості.

Тому люди частенько «клюють» на позиції типу «Здам квартиру без посередників. Господар» Проблема в тому, що в 99% випадків зазначені в оголошенні контакти належать саме ріелторам. Другий «підступ» криється в тому, що на нові пропозиції, які з’являються в Мережі, потрібно реагувати як можна швидше.

Швидкість реакції прямо пропорційна привабливості «варіанти». І тут-то якраз і стане в нагоді дешева мобільний зв’язок. Адже телефонувати потрібно буде дуже багато разів за різними номерами.

Перш ніж вселитися, потрібно ще й господареві сподобатися

Після того, як знайдений варіант здасться вам досить привабливим, може намалюватися перешкоду у вигляді примхливого господаря надається в оренду житлоплощі. У кожного є право розпоряджатися своїм майном та право висувати свої вимоги до потенційних квартиронаймачів. Але іноді зрозуміти, ким же треба бути, щоб зняти квартиру буває важко.

Наприклад, непросто довести свою добропорядність молодим сім’ям (якщо є домашня тварина, завдання ускладняться втричі), матерям-одиначкам(!) і взагалі молоді. Хоча саме ці люди найактивніше знімають квартири.

Яскравим прикладом того, що іноді господарі житла самі не знають, чого вони хочуть, є один невигаданий діалог:

-Здрастуйте, квартиру здаєте?

-Так, а хто жити буде?

– Дві дівчини…

– Ні, дівчатам не здам, а то ви мені будете мужиків водити, пити, курити… Ось, якщо б два хлопця, тоді було б усе добре!

Просимо знайомого через деякий час передзвонити по тому ж номеру, нібито від імені двох студентів, які шукають квартиру. В результаті господиня відмовилася довіряти заповітні квадратні метри у тимчасове користування молодим чоловікам. Мотивувала вона відмову тим, що вони будуть… водити дівчат, пиячити і взагалі «бордель влаштують». Так і залишилося не зрозумілим: кого ж квартирна хазяйка шукала насправді?

Парадоксально, але за свої ж гроші доведеться пережити ненав’язливий «допит з пристрастю», а якщо «пощастить», то і не один раз.

Географія – предмет важливий

Багато хто помилково вважають, що питання про те, в якій частині міста знімати квартиру, має тільки фінансову сторону. Звичайно ж, кожен район міста по-своєму оцінюється фахівцями з нерухомості. До речі, раніше «Багнет» публікував рейтинг найдешевших районів Києва з точки зору оренди житла. Але тут варто пам’ятати про те, що столиця велика, а транспорт теж коштує грошей. Тому, маючи роботу або навчання в одному кінці міста, варто підшукувати житло десь поблизу, навіть якщо воно буде дорожче, ніж десь далі.

Просто варто підрахувати витрати на щоденну дорогу, і час, який доведеться проводити в дорозі. Також, в перший час варто озброїтися Інтернетом і простудіювати навколишню місцевість на наявність зручних маршрутів громадського транспорту, паркувальних площ, магазинів з адекватними цінами та інших подібних моментів. Це все варто зробити перед заселенням заради економії часу, грошей та нервів, які, якщо і відновлюються, то вкрай повільно.