Знімаючи квартиру, дотримуйтесь правил обережності!

З першого погляду здається, що орендувати квартиру – досить легко: одна людина пропонує житло, а інший платить йому за це гроші.

Але часто все виглядає не так вже й просто. Якщо ви не впевнені в собі і своїх силах, скористайтеся послугами досвідченого ріелтора, який чудово розбирається в даному питанні. Для початку повинен бути укладений договір про найом. Його суть полягає в тому, що власник квартири надає орендарю житло для користування і тимчасового проживання. Підписуючи договір оренди житла, ріелтори рекомендують бути гранично уважними.

Договір найму квартири бажано укладати в письмовій формі. Тільки у власника житла є право на його здачу в оренду. Отже, перед тим як зняти квартиру попросіть у потенційного наймодавця пред’явити документ, який засвідчує його право володіння. Є кілька видів таких документів, наприклад: свідоцтво про спадщину, свідоцтво на право власності, договір дарування, договір купівлі-продажу і свідоцтво про приватизацію. Ситуація виявляється набагато складніше, якщо власник не один, а кілька. Здати в оренду таке житло можна тоді, коли всі власники на це згодні.

У договорі оренди потрібно прописати всі моменти, які гарантують дотримання прав наймача:

1) розмір плати та вказівку на те, чи входить сюди квартплата і комунальні платежі;

2) неможливість зміни вартості орендної плати на період дії договору;

3) неможливість розірвання договору оренди (виселення) протягом строку дії договору оренди або іншого строку;

4) хто ще, крім самого наймача може проживати в даній квартирі;

5) опис стану житла, особливо наявність дефектів для виключення претензій з боку власника надалі (зламані меблі, обдерті шпалери і т. д.);

6) наявність заборгованості по квартплаті і телефону, а також показання лічильників води та електроенергії.

Що ж робити в тому випадку, якщо наймодавець не може подати всі необхідні документи або відмовляється прописати всі умови в договорі? Тоді відмовтеся мати з ним справу і пошукайте іншу квартиру.

Нагадаємо, у Великобританії стався курйозний випадок: жінка, яка шукала кімнату в оренду, була приголомшена, коли отримала від потенційного орендодавця список з 31 правила.