Знімаємо квартиру. Звертатися в агентство нерухомості або немає

Розглянуто варіанти оренди квартири через агентство нерухомості і без посередників. Який варіант краще?

Реалії нашого життя такі, що далеко не у кожної людини є своя власна житлова площа. Є люди, яким придбати житло не під силу. Обмежені фінансові можливості не дозволяють їм це зробити. Для цих людей зняти житло, а точніше орендувати – оптимальне рішення, пише Domik.net.

З питаннями оренди стикаються тисячі людей: одні здають в оренду житло, інші її знімають. Однак процес пошуку квартири для оренди не так простий. Адже потрібно знайти відповідний по всіх параметрах варіант, правильно оформити документи, убезпечити себе від недобросовісних посередників та шахрайства.

Варіант 1. Можна з’ясувати, чи не здає в оренду квартиру хтось із знайомих або далеких родичів. В цьому випадку є невеликий шанс знайти хорошу квартиру, яку здадуть за нижчою ціною, завдяки знайомству. Проте народна мудрість свідчить, що краще за все здійснювати фінансові операції з чужими людьми, щоб потім у разі якихось розбіжностей не перетвориться з близьких людей у ворогів.

Варіант 2. Це пошук інформації в засобах масової інформації. Оголошення в газетах про здачу житла в оренду без посередників. Позитивним моментом є відсутність комісії, яку необхідно платити посереднику (агентства нерухомості). Мінус – необхідність самостійно займатися оформленням договору, перевіркою достовірності документів орендодавця. Це вимагає певних правових знань. У разі будь-яких юридичних порушень претензії можна пред’явити тільки самому собі за те, що пошкодував грошей і не довірилася професіоналам. До того ж на пошуки і перевірку витрачається чимало часу. А час, як відомо – гроші.

Варіант 3. Інформація з міської бази даних про яке здається в оренду житло. Цю інформацію можна отримати за невелику оплату (близько 500 рублів). Істотний мінус – часто інформація виявляється застарілою або навіть сфабрикованою. Трапляється так, що за вибраною адресою, власники квартири і не думають про здачу її в оренду. Час, нерви і гроші, нехай невеликі, витрачені, а результат нульовий.

Варіант 4. Звернення в агентство нерухомості. Цей варіант має масу позитивних сторін. Всю юридичну відповідальність за угоду несе агентство нерухомості. Агентство відповідає за перевірку справжності усіх документів орендодавця, займається складанням договору при укладанні угоди. База даних агентства нерухомості постійно оновлюється, тому інформація, що надається агентством, завжди актуальна.

Але і з агентсво іноді бувають казуси! У Москві, наприклад, є кілька агентств, яким можна довіряти, і одне з них – це агентство нерухомості “Феодал”. Воно володіє всіма необхідними можливостями і дотримується домовленостей. Їх схеми здачі житла в оренду давно відпрацьовані. До того ж, клієнту немає необхідності витрачати час і займатися пошуками житла. Він просто чекає, поки ріелтер підбере відповідний варіант.

Основний мінус звернення в агентство нерухомості – це висока комісія за надані послуги. Як правило, агентству необхідно заплатити 100% від місячної вартості оренди житла (наприклад, якщо оренда коштує 20 тисяч в місяць, то агентству за послуги необхідно заплатити 20 тисяч). Не зважаючи на цей недолік, більшість людей воліють укладати угоди, користуючись послугами агентства нерухомості. Краще переплатити і бути спокійним щодо всіх юридичних тонкощів.

Та й не потрібно витрачати свій час на пошуки підходящої квартири. Потрібно просто надати в агентство інформацію про прийнятних умовах оренди житла. Все інше зроблять професіонали, кваліфіковані фахівці, що володіють досвідом роботи і знають всі підводні камені, які можуть виникнути в процесі оформлення угоди. Головне – не помилитися з вибором агентства. Адже зараз дуже багато інформаційних агентств, що займаються шахрайством і пропонують недійсну інформацію.

Звертаючись в агентство необхідно обов’язково перевірити дозвільні документи на цей вид діяльності, з’ясувати, скільки часу існує агентство. В даному випадку його вік прямо пропорційний надійності. Необхідно вибирати давно існуюче, солідне агентство нерухомості, має позитивні характеристики і відгуки вдячних клієнтів.