Знаменитий Біг-Бен здадуть в оренду

Один з головних символів Лондона і Великобританії – вежу Біг-Бен, нещодавно перейменовану в «вежу Єлизавети», будуть здавати в оренду.

Влада вирішила, що зміст об’єкта занадто дорого обходиться платникам податків, тому внутрішні приміщення вежі вирішено запропонувати кінорежисерам, які давно заявляють про готовність платити за доступ на таку унікальну майданчик.

Експерти фінансового відомства підрахували, що здача внутрішніх приміщень в оренду кінорежисерам може не просто окупити витрати, а навіть принести прибуток. За їхніми планами на рік Біг-Бен буде приносити близько 3,5 млн євро, зазначає Daily Mail.

«Головна наша задача полягає в тому, щоб башта Вестмінстерського палацу працювала в більш комерційному ключі, залучаючи відвідувачів, але без шкоди історичної цінності. Ми будемо все тримати під контролем», – заявили у відомстві.

Ідея прийшла після того, як деякий час тому було запропоновано стягувати гроші з відвідувачів, які хочуть вилізти на вежу. Проте цю пропозицію було відхилено. Прихильники безкоштовного відвідування Біг-Бена змогли заблокувати пропозицію про введення плати за відвідування головного символу Лондона.

Дане рішення залишає прогулянки по знаменитій вежі безкоштовними як мінімум до 2015 року, коли нинішній склад парламенту завершить свою роботу.

Прихильники введення плати за відвідування стверджували, що такий крок необхідний в рамках програми скорочення бюджетних витрат. Судячи з усього, у фінансовому відомстві Великобританії знайшли компромісне рішення.

Біг-Бен, який нещодавно в честь королеви і Діамантового ювілею її правління офіційно перейменували на «Вежу Єлизавети», зараз перебуває не в кращому стані. Однак знаменита Палата громад поступово руйнується, подмываемая водами Темзи. У свою чергу Біг-Бен став нахилятися в бік річки. За розрахунками експертів на роботи з реконструкції будівлі та зміцненню берегів потрібно не менше 1,2 млрд євро.

Ремонтні роботи, які мають розпочатися в кінці десятиліття, займуть п’ять років. При цьому будуть закриватися великі ділянки будівлі, а депутати і їх персонал будуть переведені в тимчасові офіси. Навіть палата громад буде пустувати протягом як мінімум двох років. Однак грошей на реконструкцію в казні немає.

У результаті деякі експерти пропонують більш радикальне вирішення проблеми, ніж стягування плати за відвідування Біг-Бена. Вони кажуть, що простіше переселити парламент, а Біг-Бен з усіма прилеглими будівлями продати російським або китайцям.

«Вибір стоїть між тим, щоб витратити гроші і виглядати екстравагантно, або покинути одне з самих легендарних будівель в світі і продати його російською або китайцям», – заявив один з фахівців. На його думку, будівля може бути продано як історичну спадщину за 1 млрд євро, а заміну йому можна знайти де завгодно і вкластися в суму не більше 600 млн євро.

Тим не менше після перейменування вежі вона фактично отримала імунітет на продаж.

«Ви уявляєте заголовок «Вежу Єлизавети продали в приватні руки»? Це ж не просто блюзнірство, це буде плювок всій політичній системі Великобританії та її королівської сім’ї», – прокоментував стан справ один з авторів пропозиції про здачу башти в оренду кінорежисерам.