Значна частина продажів квартир з-під застави – справа рук інвесторів

Як свідчать дослідження департаменту іпотеки і кредитів компанії «НДВ-Нерухомість», сьогодні 50-65% квартир, які розпродаються з-під застави, належить інвесторам.

На думку експертів, на вітчизняному ринку нерухомості стало популярно придбання новобудов в іпотеку на ранній стадії будівництва з метою подальшого перепродажу. У теж час люди, які не змогли виплачувати іпотеку, складають меншість.

У «НДВ-Нерухомість» відзначають, що сьогодні багато хто чомусь впевнені, що продаж квартири, що знаходиться в заставі у банку, неможлива. Між тим, таке твердження не відповідає реаліям. Безумовно, порівняно із звичайною, така операція вимагає величезних зусиль. Однак за допомогою досвідченого ріелтора вона проходить для клієнта без особливих проблем. Так хто ж прибігає до продажу закладеної банку нерухомості?

Як пояснює керівник департаменту іпотеки і кредитів компанії «НДВ-Нерухомість» Андрій Владикін», основну частину клієнтів, які продають закладені в банку квартири, можна поділити на три групи. З них – значну групу складають інвестори, які купували житлову нерухомість на ранніх етапах будівництва з метою перепродажу. Експерт зазначає, що такі інвестиції приносять прибутковість 18-35% річних навіть з урахуванням відсотків по кредиту і дисконту до ринку квартир із заставою. Частка таких клієнтів становить 50-65%.

А 30-40 % потенційних покупців становлять люди, які бажають поліпшити свої житлові умови. Вони реалізують закладені банку квартири для того, щоб обміняти їх на житло більш просторій площі або з найкращим місцем розташування, зрозуміло, знову ж таки з залученням позикових коштів.

Найменша група, а саме 10% – це люди, які не можуть далі виплачувати кредит і змушені продавати квартири.

Експерти «НДВ-Нерухомість» також розповідають про технічну сторону питання. На угоді покупець зараховує гроші на рахунку (закладає в комірки або відкриває акредитиви) в банку, де закладена квартира. Потім ці кошти розподіляються наступним чином: залишок позичкової заборгованості для банку-кредитора і решта – для продавця. При цьому умови доступу до рахунку визначаються так, що якщо з якихось причин реєстрація не пройде, то доступ до всіх грошей отримає продавець житла.

Найчастіше банківська установа відразу надає документи для зняття застави, і тоді стає можливим і зняття обтяження та реєстрація переходу права власності. В такому випадку це займає це не 10 днів, як зазвичай, а тільки 5 робочих днів.

Однак існують проблеми при проведенні подібних операцій. Головними проблемами Владикін назвав виникнення ризиків і додаткових фінансових витрат. Їх величину значно визначають вимоги та тарифи банку, в заставі у якого знаходиться квартира.