Змінено порядок розробки будівельної проектної документації

27 червня набрав чинності наказ Мінрегіонбуду від 20.05.2013 р. №198, яким затверджено зміни до Порядку розроблення проектної документації на будівництво об’єктів.

Уточнено, що завдання на проектування об’єктів будівництва складається і затверджується замовником за погодженням з генпроектувальником (проектувальником). Завдання на проектування визначає обґрунтовані вимоги замовника до планувальних, архітектурних, інженерних і технологічних рішень об’єкта будівництва, його основних параметрів, вартості та організації його будівництва і складаються з урахуванням технічних умов, містобудівних умов і обмежень.

Крім того, з сьогоднішнього дня діє наказ Мінрегіонбуду від 20.05.2013 р. №199, яким вносяться зміни в ряд будівельних нормативно-правових актів.

Зокрема, у змінах до Порядку розроблення проектної документації на будівництво об’єктів зазначено, що історико-архітектурний опорний план розробляється на замовлення виконавчих ОМС суб’єктами господарювання, спеціалізованими в сфері вивчення, охорони і використання культурної спадщини, які мають у своєму складі архітектора, який має кваліфікаційний сертифікат. При цьому дані історико-архітектурного опорного плану вносяться до містобудівного кадастру.

Електронні копії історико-архітектурного опорного плану постійно зберігаються у замовника, центральному органі виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування, центральному органі виконавчої влади, що реалізує держполітику у сфері охорони культурної спадщини, а також у відповідних спеціально уповноважених органах охорони культурної спадщини.

Відповідні зміни наказом № 199 також внесені в:

– Типове положення про архітектурно-містобудівні ради;

-Порядок надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, їх склад та зміст;

– Порядок проведення містобудівного моніторингу;

– Порядок розробки містобудівної документації.