Житловий комплекс «Фаворит» – житло для тих, хто поважає свої гроші

В Житомирі, на вул. Бородія,6, добудовують перші будинку нового житлового комплексу «Фаворит». Два п’ятиповерхових будинки на 112 квартир планують здати в експлуатацію в жовтні 2012 року.

Засновник житомирської компанії «Фаворит» Борис Розенблат розповів про сучасні технології, які використовуються при будівництві будинків і пояснив, чому перший будинок не здали в кінці 2011 року, як це було анонсовано на початку будівництва.

Чому ви вирішили вкладати гроші саме в будівництво багатоповерхових житлових будинків? Не боїтеся «прогоріти»?

На перший погляд будувати сьогодні – це абсурдно, але будівництво – це творення. А наша держава має розвиватися, повинно будуватися і процвітати. У 2011 році ми вирішили реалізувати проект на території нашого заводу ЗБВ (залізобетонних виробів), перетворивши ділянку між вулицями Вітрука та Бородія в сучасний житловий комплекс. Сьогодні ми вже завершуємо будівництво двох перших будинків. Це 9,5 тисяч квадратних метрів житлових і торгових площ.

Вас не лякав досвід деяких фірм, які не змогли добудувати багатоквартирні будинки в Житомирі?

Я розумію, що є сумний досвід, коли будинки здають без даху, без вікон. Але ми не поспішаємо здавати будинок, хочемо його повністю доробити і 1 жовтня ми його здамо. Так, у нас були плани здати будинок до кінця минулого року, і ми могли це зробити, але не захотіли. У нас інша концепція: ми хочемо, щоб люди, які купують у нашому будинку квартири, знаходили не просто квадратні метри, а повноцінне житло, де їм буде зручно і комфортно жити.

Тобто квартира у ваших оселях не буде просто голою бетонною коробкою?

Немає. Ми здаємо квартири або «під ключ», або з фінішним ремонтом, коли людині залишається лише наклеїти свої шпалери, покласти на підлогу ламінат, плитка або паркет і побілити остаточно стелі. Все інше – «тепла» підлога, автономне опалення, якісні вікна та двері – буде зроблено.

Скільки буде коштувати квартира з теплою підлогою і автономним опаленням?

З фінішним ремонтом – 7,5 тис. грн. квадратний метр, «під ключ» – 9,2 тис. грн. Так, це не дешево. Але для нас важливо, щоб люди, купивши квартиру, відразу ж у неї заселилися. Тому ми не поспішали здавати будинок. Ми його добудуємо, здамо в експлуатацію, щоб були підключені вода та газ, щоб люди з першого дня в нашому домі відчували себе комфортно. Це житло для тих, хто любить якість і поважає свої гроші.

Коли почнеться будівництво такого будинку?

У липні-серпні ми закладаємо наступний будинок. Наша мета – зробити цілий гармонійний квартал. Будинки будуть однотипні, утеплені, при будівництві ми застосовуємо тільки сучасні технології і за рахунок монолітного каркаса висота стель у квартирах не 2,50-2,70 метра, а 2,93. Для електрики використовуємо мідні дроти, сантехніка (батареї, котли) вся німецька. Оскільки у нас в кожній квартирі стоїть котел, то ми дуже серйозно підійшли до питання димовидалення, витративши на встановлення сучасних димоходів більше мільйона гривень. До речі, дах у нас оброблена матеріалами канадської фірми Айка – найдорожчий ізоляційний матеріал для дахів. Фасади будинків – утеплені та з якісною обробкою, щоб і через 10 років будинок виглядав як новий.

Потенційні покупці можуть все це побачити, «помацати», оцінити?

Зараз вже у будинках ведуться внутрішні роботи, встановлюється опалення і газові труби, бажаючі можуть прийти і подивитися. І переконатися, що в Житомирі є компанії, які будують і не беруть гроші наперед у людей. Я знаю, що ми добудуємо будинок, тому що гроші – кошторисна вартість будинку – лежать у нас на депозиті та ми їх беремо в міру потреби.

Ви продаєте квартири без передоплати?

У будинках, які добудовуються, вже умовно продані 42 квартири, залишилося близько 60. Але кожен день приходить 2-3 людини бажаючих, та укладають договори на квартири. Чому «умовно продані»? Ми не продаємо квартири, а бронюємо їх за мешканцями. Людина залишає мінімальний заставу – 5-10% від вартості квартири. Крім того, ми зараз розглядаємо варіанти співпраці з фондом молодіжного житлового кредитування.

Скільки всього будинків в житловому комплексі «Фаворит»?

Два 5-поверхових будинки ми здаємо в жовтні, всього буде побудовано дев’ять будинків, крім 5-поверхових будуть ще 7 і 9-поверхові. Ми хочемо зробити цю ділянку вулиці Бородія красивим, квітучим, з газонами, майданчиками, нормальними стоянками для машин.

Житомиряни пам’ятають скандал з гіпермаркетом «Епіцентр», який хотіли побудувати на місці фруктового саду, недалеко від вашого житлового комплексу. А якщо його все ж таки збудують?

Я думаю, що громадськість, городяни не дозволять побудувати тут «Епіцентр». Зараз всі намагаються винести за межі міста промислові підприємства, ми от теж на місці ЗБВ будуємо житлові будинки. Для чого в тихому мікрорайоні замість саду – «Епіцентр»? Невже його не можна побудувати на вул. Транзитної або в районі аеродрому, або міськмолзаводу? Ви не маєте права віддавати ботанічний сад і повинні встати на його захист.

А ви станете на його захист?

Стану. І я навіть готовий на тому місці збудувати ще один такий же мікрорайон, а краще всього зробити там парк. Я думаю, що цей сад – найдорожча в Житомирі земля і потрібно зробити там місце відпочинку, нехай люди гуляють, насолоджуються життям. Чому треба обов’язково забудувати хмарочосами і супермаркетами?! Я за те, щоб у місті було більше зелених зон і місць, де люди могли б відпочивати. До речі, ми хочемо зробити озеро в центрі житлового комплексу «Фаворит». Виявляється, за гидропланам тут є природне озеро, але воно залите бетоном, ми хочемо його відкопати і відновити.

Скільки років потрібно, щоб повністю завершити будівництво житлового комплексу з 9 будинків?

Ми плануємо все зробити за п’ять років. Найважливішим було побудувати перших два будинки, щоб «обкатати технологію. До речі, на будівництві працюють житомиряни і ми намагаємося використовувати матеріали житомирських виробників. Житомир – це Мекка для будівництва, нам не треба везти пісок, щебінь, бетон, дерево, у нас все є своє.

Але якщо все так добре з будівельними матеріалами, то чому в Житомирі так мало будують?

Вистачило невдалого досвіду деяких компаній, коли люди вклали гроші, а квартири так і не отримали. І тепер люди не вірять. Їм простіше купити за 25-30 тис. доларів «хрущовку» і нехай вона розвалиться через три-чотири роки, але вона вже є зараз. Крім недовіри є ще вдома, для будівництва яких вибрано невдалий місце. Ми не вибирали, ця земля вже була нашою, потрібно було лише змінити цільове призначення – з промислових об’єктів на житлову забудову. Я хочу, щоб житомиряни побачили, що можна будувати якісне, сучасне житло відносно швидко і без передоплати, не «витягаючи» гроші у майбутніх мешканців. Ще раз повторюся – у нас до нового року було готове 5 поверхів, тільки без даху, і ми могли будинок здати в грудні 2011 року, як це деякі фірми і зробили. Але я сказав «стоп»: у цих будинках житимуть люди, і я не маю права здати такий будинок. Принцип будівництва наших будинків – ми будуємо для себе.