Житлову проблему в Україні можна вирішити, – експерт

На вирішення житлової проблеми в Україні потрібно 50-100 млрд грн. При цьому найбільш вдалим механізмом державної підтримки є нова програма оренди з правом викупу.

Таку думку висловив аналітик Олександр Охріменко.

На думку експерта, нова житлова програма оренди з правом викупу, анонсована Державною іпотечною установою, є доступною та зрозумілою для потенційних учасників, і буде користуватися попитом.

«У чому переваги програми? Немає першого внеску. Людина хоче – живе, передумав – з’їхав. І немає питання, чия це власність. Логічно, що поки не виплатив – не його. Мені здається, що це реальний механізм», – відзначає аналітик Олександр Охріменко.

Проте фінансування оренди з правом викупу, як і інших державних житлових програм, залишає бажати кращого.

«Показники, які заплановані, дуже низькі. З цієї точки зору позитивно спрацювала б емісія гривні. Емісія, спрямована саме на ці цінуй, однозначно, була б потрібна. Це рішення житлового питання, розвиток будівельної галузі та зростання ВВП. 50-100 млрд грн., і ми б вирішили житлову проблему», – вважає Олександр Охріменко.

Нагадаємо: програма активізації економіки на 2013-2014 рр. передбачає, що під оренду з викупом у цьому році буде збудовано 3 тис. квартир, а в наступному – 17 тис. В цьому році ДІУ готове направити на оренду з викупом до 2 млрд. грн. Узгодження нової програми планується завершити до кінця травня.

У рамках програми можна буде без першого внеску орендувати житло з ремонтом в новому будинку з подальшою можливістю викупити квартиру під 3%. Щомісячний платіж буде складати близько 2 тис. грн