Житло в Європі: основні тенденції розвитку

Європу досі “лихоманить” після фінансової кризи. Деякі аналітики відзначають можливість виникнення “другої хвилі”. Страждають і ринки нерухомості європейських країн. Інвестори все частіше роблять вибір на користь більш стабільних країн регіону – великої Британії, Франції та Німеччини.

У Франції нині особливо зріс інтерес до елітної нерухомості. Кількість розкішних будинків, проданих на аукціонах sotheby’s, тільки за III квартал 2011 року збільшилася на 38 %. Обережна політика французьких банків сприяє сталому розвитку ринку.

Низькі ціни на нерухомість і висока прибутковість оренди приваблюють іноземних інвесторів в Німеччину. Попит на місцеву нерухомість постійно зростає. У великих містах, наприклад в Берліні, житло стало дорожчати.

Італія — одна з ключових країн в єврозоні, але зараз вона відчуває проблеми, пов’язані з дефіцитом бюджету. При цьому деякі джерела стверджують, що Сильвіо Берлусконі залишить пост прем’єр-міністра на початку 2012 року. Однак, незважаючи на деяку нестабільність в країні, багато хто як і раніше, купують тут житло. Одним з головних аргументів для покупки залишається сприятливий клімат. Крім того, зараз тут можна знайти вигідні пропозиції.