Житло в найбільших містах світу: що, де, почім?


Плануєте придбати нерухомість за кордоном або просто хочете з’їздити відпочити? Ознайомтеся з рейтингом вартості життя в найбільших містах світу.

Перші п’ять місць у списку найдорожчих для проживання метрополій, з точки зору споживчих витрат, зайняли Осло, Цюріх, Женева, Копенгаген і Стокгкольм.

Дослідження Prices&Earnings, результати якого можуть стати в нагоді всім тим, хто збирається у відпустку або має намір придбати нерухомість, складається відомим швейцарським банком UBS всього один раз у три роки, при цьому аналітики щороку коректують ключові фінансові показники. В черговий раз, порівнюючи середню вартість гіпотетичної «споживчого кошика» для жителів різних міст, співробітники UBS включили в неї 122 найменування продуктів і послуг, повідомляє The Daily Telegraph.

Серпневий звіт дає уявлення про споживчих цінах, витратах і середньому рівні доходів населення мегаполісів. На думку експертів, висока вартість життя в будь-якому великому місті майже завжди супроводжує зростання заробітної плати.

Список 20 найбільш «дорогих» для городян метрополій світу виглядає так:

1. Осло
2. Цюріх
3. Женева
4. Копенгаген
5. Стокгольм
6. Токіо
7. Сідней
8. Гельсінкі
9. Торонто
10. Сінгапур
11. Відень
12. Париж
13. Люксембург
14. Нью-Йорк
15. Лондон
16. Мюнхен
17. Монреаль
18. Франкфурт-на-Майні
19. Сан-Паулу
20. Дублін

Витрати на проживання в цих містах значно перевищує середньостатистичний рівень. Всього було досліджено 73 великі міста світу. На останніх рядках списку опинилися Делі, Маніла і Мумбаї. Що стосується Москви, то вона займає скромне 42-е місце.

Дивовижних результатів вдалося домогтися Сіднею – він став сьомим і єдиним австралійським містом, який увійшов у першу десятку списку. З точки зору купівельної спроможності громадян, за даними UBS, Сідней займає друге місце. У 2010 році В аналогічному рейтингу Prices&Earnings Сідней займав 12-е місце, а в 2009 – лише 38-е. На думку експертів, зростання добробуту і витрат сіднейці безпосередньо пов’язаний зі зміцненням місцевої валюти: австралійський долар продовжує дорожчати щодо євро та американських доларів. Тенденція до зростання зарплат і витрат у цьому місті, мабуть, збережеться і надалі, дозволяючи йому займати перші позиції в списках найдорожчих для проживання міст світу.

Вартість проживання по той бік Атлантики, в цьому році, якщо виключити з підрахунків витрати на оренду нерухомості, істотно знизилася: так, Нью-Йорк опустився на кілька позицій і опинився лише на 14-му місці, тоді як раніше входив в першу десятку найдорожчих міст світу. Аналітики пов’язують ці зміни в першу чергу з загальним зниженням курсу долара США відносно інших світових валют.

Що стосується Лондона, який регулярно фігурує в заголовках газет за припливу іноземних покупців нерухомості, то ще рік тому він займав 10-е місце, а в цьому році перемістився на 15-ту позицію.