Житло в Межигірї: почім стати сусідом Януковича?

Жителі Нових Петрівців хваляться відмінними дорогами і повною відсутністю злочинності. А вдома продають, щоб добре заробити.

Місцеві жителі розповідають, що життя поруч із главою держави їм подобається, пише Сегодня. “Нарешті збудували церкву, тепер є куди сходити свічку поставити”, — каже одна з місцевих мешканок. Інші розповідають, що тепер живуть, як в Європі — ніякої злочинності.

“Можемо взагалі з відкритою хатою спати — зуб даю, що ніхто грабувати-вбивати не прийде”, — розповідають мужики в магазині. Але при цьому тут погоджуються: багато хто вирішив продавати свої будинки і переїжджати в інше місце. Кажуть, щоб заробити. “Спочатку, коли тут оселився президент, той, хто хотів, ділянки і будинку продали. Тепер їх сусіди зрозуміли, що можна добре заробити і теж стали виставляти нерухомість на продаж. Друга хвиля пішла”, — пояснює ріелтор Анастасія Вінниченко.

І дійсно, кількість оголошень про продаж будинків у Нових Петрівцях в інтернеті зростає. “Продам 2-поверховий котедж в елітному районі Нових Петрівців — Межигір’я, всього 150 м до дачі президента. Є гараж на 2 машини, і фруктовий сад, всі комунікації”. Майже за 600 кв. м просять всього $450 тис. ($750 за 1 кв. м, наполовину дешевше, ніж у Києві. — Авт.). Власниця будинку Надія Федорівна свого маєтку не натішиться.

“У нас тут така тиша, вийдеш на балкон — і президента видно. А грабіжники Януковича, знаєте, як бояться!”, — розписує жінка принади життя по сусідству з гарантом. Єдиний мінус — іноді перекривають дорогу. Правда, за словами продавця, таке трапляється нечасто: “Трошки постоїте, так що тут такого, зате які дороги!”. Дороги в Нові Петрівці, дійсно, на заздрість столиці, практично жодної ями, чисті і сухі.

Двоповерховий цегляний котедж 270 кв. м пропонують всього за $185 тис. ($685 кв. м). “Он там, бачите, президент живе. А за парканом звичайні селяни, крутих банкірів немає”, — проводить нас у будинок ріелтор Вадим. “Будинок оздоблений тиньком під венеціанку, бачите? І італійські люстри, дерев’яні гвинтові сходи на другий поверх, три санвузли, джакузі, а в підвалі сауна. Набридне ванна, можна і попаритися. Тут спокійно, президент собі проїде вранці і ввечері і все. Зате міліція постійно патрулює дорогу, ДАІ на посту день і ніч, вертольоти літають. Тут миша не проскочить. Але до Київського моря доведеться їхати, тут всі підходи вже давно перекриті”, — розповідає Вадим.

А всього в 300 м від президентської дачі продають і таунхаус площею 350 кв. м всього за $235 тис. (тобто $631 за кв. м). “Є електрика, вода зі свердловини, газовий котел, ніяких аварій тут не буває — навіть під час снігопаду світло не зникає”, — переконує господиня Дарина.

У КОНЧА-ЗАСПІ ДОРОЖЧЕ. Експерти з нерухомості кажуть, що ціни біля Межигір’я падають. “Коли тільки президент оселився, ціни підвищилися. Але пізніше люди зрозуміли, що окрім Київського моря тут ніяких переваг немає. Головне — надто довго і складно добиратися, перед площею Шевченко завжди затор”, — вважає експерт із нерухомості Ярослав Цуканов. Для порівняння: в Конча-Заспі ціна за 1 кв. м будинку коливається від $3 тис. до $10 тис.