Житло в Києві поки вигідніше купувати, ніж знімати

Знімати житло у столиці менш вигідно, ніж купувати квартиру в новозбудованому будинку на первинному ринку.

Про це у коментарі розповів начальник відділу продажів комплексу “ParkStone” Дмитро Шостя, проаналізувавши результати досліджень профільних компаній, що розраховують середні ціни на продаж житлової нерухомості і рівень орендної плати.

Експерт зазначив, що аналіз проводився на основі використання так званого “методу 10 років”. “Його принцип дії полягає в зіставленні поточної ціни на житло та суми орендної плати, яка буде сплачена за 10 років “знімною” життя, якщо брати за основу той факт, що орендна плата не буде змінюватися протягом цього періоду. Якщо ціна проживання у своїй квартирі вище – то на даний момент вигідніше орендувати житло. Якщо нижче – саме час купити квартиру в новобудові”, – підкреслив він.

За даними консалтингових і дослідницьких компаній, що проводили вивчення як ринку житлової нерухомості, виставленої на продаж, так і ринку оренди житлових площ. Зіставивши ці дослідження, можна, зокрема, визначити, які райони столиці є сьогодні найбільш привабливими для інвестування коштів у власне житло.

“У Печерському, Подільському, Оболонському, Святошинському та Деснянським районах купувати житло в новобудові сьогодні набагато вигідніше, ніж знімати квартиру в цьому ж районі. При цьому співвідношення, яке влаштує потенційних покупців, характерно як для одно – так і для двох – і трикімнатних квартир. Прийнятний обсяг житлової площі та ціна, яку з точки зору стратегії інвестицій можуть надати далеко не всі орендодавці”, – зазначив Дмитро Шостя.