Житло в Києві підніметься в ціні

На думку аналітиків, нинішній рік повинен бути стабільним для ринку нерухомості.

Зокрема, президент Асоціації фахівців з нерухомості України Сергій Злидень вважає, що ціни на житло протягом 2013-го, можуть зрости до 3-5%, якщо говорити про купівлю-продаж.

“Ми припускаємо, що березень і квітень повинні дати виток ділової активності. І якщо буде стабільна валюта і нічого не буде відбуватися, то поступово живий первинний ринок розгойдає і вторинний. Влітку буде сезонне спокій. Ну, а якщо восени не буде політичних потрясінь, знову можна очікувати черговий виток ділової активності.

За таким сценарієм вартість квадратного метра житлової нерухомості та в оренду може піднятися також, як і в 2012 році. Тобто в купівлі-продажу – десь 3-5%. А в оренді – 8-10%. У будь-якому разі ми очікуємо, що 2013 рік нічим не буде відрізнятися від 2012 року”, – пояснив нам експерт.

У свою чергу, аналітик SV Development Сергій Костецький згоден з колегою, говорячи про можливу поведінку цін на ринку житла. “Що стосується цін, то нічого глобально не зміниться, якщо не буде змін з курсом. Тоді ціни будуть рости з урахуванням змін рівня інфляції. Але щоб вони глобально зросли або впали, такого не буде.

Протягом року можна очікувати зростання вартості в розмірі 3-5%, можливо, трохи більше. Що стосується попиту, то статистика буде зростати. За моїми відчуттями, ще на 30% має зрости кількість угод”, – упевнений Костецький.

У той же час експерти попереджають і про можливі складнощі, з якими в цьому році може зіткнутися ринок нерухомості. Проблеми можуть бути пов’язані саме із законодавчими змінами. І якщо сьогодні січневі нововведення, що стосуються реєстрації квартир, потихеньку обкатуються, то в майбутньому ще одним сильним потрясінням може стати введення нових правил оцінки житла.

В якому вигляді і коли саме можна очікувати офіційну інформацію на цю тему, поки рано говорити. Проте експерти не виключають, що це питання буде вирішене вже до весни. Тоді, за найбільш несприятливим сценарієм, оцінка нерухомості може подорожчати в рази і паралізувати ринок нерухомості, як було на початку літа-2012.