Житло може подорожчати на 20%

Конфедерація будівельників України виступає проти прийняття в другому читанні законопроекту N 9011 про плату за приєднання до мереж суб’єктів природних монополій.

Фахівці вважають, що такі зміни можуть призвести до підвищення цін на житлову нерухомість на 10-20%.

Даний закон в новому вигляді лобіює інтереси тільки приватних монопольних організацій, заявив глава ради директорів КСУ Лев Парцхаладзе.

Він стверджує, що зазначений законопроект також передбачає передачу інженерних мереж у власність монополіста, який в подальшому може самостійно, без участі влади, визначати перелік і вартість робіт по їх розвитку і підключенню споживачів.

За словами Парцхаладзе, у такому разі замовник буде змушений оплатити і побудувати всі мережі монополіста, при цьому, не маючи можливості визначити обґрунтованість ціни. Крім того, єдиний механізм не дозволить компенсувати вартість.

Глава ради директорів КСУ заявив, що в разі прийняття закону будівельники з 25 областей України приїдуть в Київ і не дадуть пропустити закон.

Парцхаладзе додав, що громадські організації будівельників, як і місцева влада, не брали участь в процесі підготовки законопроекту. Конфедерація, зокрема, пропонує «прив’язати» положення законопроекту в частині проведення передачі-підключення мереж до генерального плану та зонінгу територій, при цьому влада міста повинні виступити третьою стороною в частині визначення вартості таких робіт.

Зазначимо, що законопроект №9011 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо плати за приєднання до мереж суб’єктів природних монополій” зареєстрований у парламенті 18 липня 2011 року. Доопрацьований варіант внесений у ВР 20 лютого 2012 року.

Ініціатором законопроекту є народний депутат – голова парламентського комітету з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки Микола Мартиненко.