Жителі Петербурга проти будівництва мансандр на історичних будівлях

У Санкт-Петербурзі пройшла акція-протест проти спорудження мансандр на будинках в районах історичної забудови. Які, на думку захисників культурної спадщини міста псують неповторний архітектурний вигляд Північної Пальміри.

Вчора на розі Великої і Малої Московських вулиць Петербурга відбувся пікет руху «Живий місто» проти будівництва мансард. На думку учасників цього громадського руху, закон практично безсилий в боротьбі проти будівництва мансард, багато з них будуються без дозволів або під виглядом ремонту покрівлі.

Пікетники збирали підписи під зверненням до влади міста налагодити суворий контроль видачі дозволів на будівництво мансард і ходу їх зведення.

З приводу проблеми мансард у Петербурзі є дві думки. Першого дотримуються учасники проведеної акції, а також Петербурзьке міське відділення Всеросійського товариства охорони пам’яток історії та культури. Оскільки кожен квадратний метр житлової та офісної площі, особливо в історичному центрі Петербурга, коштує величезних грошей і приносить фантастичну прибуток, будинки надбудовуються — без всяких правил і дотримання архітектурного стилю будівель. Найчастіше це справжнісінькі надбудовані поверхи, які видаються за мансарди.

Згідно діаметрально протилежної думки (якого дотримуються будівельні компанії), мансардне будівництво — це позитивний зарубіжний досвід. Освоєння підпокрівельних просторів рятує старий житловий фонд від руйнувань: в процесі будівництва мансарди проводиться заміна інженерних мереж, значно знижуються загальні тепловтрати будівлі, підвищується звукоізоляція.

Крім того, за рахунок будівництва мансардних надбудов можна збільшити площі міської забудови на 25% і ліквідувати проблему дефіциту площ в історичному центрі Петербурга.