ЖК «Уюткино» віддає перевагу жінкам – для дам квартири дешевше

Вперше в історії України при купівлі квартири жінки отримали переваги над чоловіками. Цієї весни стартував незвичайний соціальний експеримент. У разі оформлення квартири на жінку в житловому комплексі «Уюткино» покупці отримують знижку 8%. Як українці відреагували на таку «дискримінацію» чоловіків, розповіла заступник голови правління «Укрэнергобуда» Яна В’ячеславівна Зарапіна.

Ваша компанія пішла на дуже сміливий соціальний експеримент. Чоловіки не обурювалися?

Ми постаралися дати додатковий стимул всім чоловікам, які люблять своїх дружин, проявити свою любов. Подвійна можливість: приємно вразити дружину і заощадити тисячі доларів. Впевнені – чоловіки її оцінять.

Крім того, чоловіки нашого колективу, а в «Укрэнергобуде», як у будь-якої будівельної компанії, їх більшість, подумали ще й про самотніх жінок. На жаль, в Україні багато сімей розпадаються. І наші чоловіки вирішили підтримати жінок, які змушені бути не тільки хранительками вогнища, але і добувачками. У нашій країні на квартиру і мужику заробити складно, а вже тендітній жінці – і поготів. Тому 8% від вартості квартири – це своєрідна нагорода нашим покупцям за мужність!

Раніше ви згадували про відмінності в підходах до вибору житла у чоловіків і жінок. Розкажіть про це детальніше.

Вибираючи квартиру, жінка в першу чергу думає про комфорт для дітей, навіть якщо вони ще не народилися. Щоб воздух був чистий, безпечний район, школа-садок близько… Все більше жінок розуміють, що в столиці, «завдяки» повної таблиці Менделєєва в повітрі, багато дітей ростуть алергіками. І дитяча нервова система легко вразлива через нескінченного шуму в Києві.

Тому наш «уюткинский» парк прямо біля будинку сприймається як бонус до квартирі. Адже приємно і корисно, вийшовши з під’їзду, опинитися серед дерев. У колись зеленому Києві залишилися острівці дерев вже малодоступні. А в парку добре гуляти та з коляскою, і з збільшеними малюками. Та машини не турбують.

Ще важливий фактор: жінки завжди замислюються, хто буде сусідами. Адже з хорошими сусідками можна об’єднатися і підтримувати один одного. Наприклад, зручно водити по черзі дітей в школу, садочок, на гуртки. Діти зможуть ходити один до одного в гості, даючи мамам перепочинок по черзі.

Багато тужать за часами, коли сусіди жили дружною компанією. У «Уюткино» ми створюємо такі умови, щоб прекрасна традиція відродилася! Щоб сусіди віталися, спілкувалися, допомагали один одному. До цього є всі соціальні передумови, оскільки люди, які купують квартири, мають схожі смаки і спосіб життя.

А за якими критеріями вибирають житло чоловіки?

Чоловіки краще усвідомлюють переваги новобудов перед вторинним ринком. Вони прекрасно розуміють всі недоліки старого житла.

В хрущобах-брежневках при високих цінах на комунальні послуги – низька температура в кімнатах взимку. А старий заплеванный під’їзд і ліфт у аварійному стані доповнюють список недоліків старого житла.

А у нас – нові світлі під’їзди: хочеш – квіти на підвіконнях вирощуй, хочеш – картини на сходових майданчиках вішай. В новому будинку поняття «моя фортеця» поширюється не тільки на власну квартиру, але і на весь під’їзд. Мешканці як би отримують додаткові метри затишку.

Знову ж чоловіки вважають за краще. Тому вони розуміють, що, «затягнувши пояси» при купівлі квартири в новобудові, вони потім будуть економити все життя.

Так, багатьом доводиться в очікуванні власного знімати житло. Тому виникає спокуса купити стару розвалюху, лише б в’їхати відразу. Але, тверезо розміркувавши, чоловіки розуміють: нібито заощадивши на першому етапі, вони потім все життя працювати на латання житла, вартість якого буде з кожним роком стрімко падати.

А в сучасному комплексі «Уюткино» – згідно з європейськими тенденціями – передбачені всі можливості для економії. Власна економічна котельня, лічильники, скромні тарифи – ось основа щомісячної економії протягом усього життя в «Уюткино».

Так хто ж краще вибирає квартири: чоловіки чи жінки?

Ідеально – у тандемі. Кожен привносить свої критерії, і всі варіанти тверезо оцінюються з усіх боків. Люди аналізую все: від транспортного трафіку до екології. Ну, а жінки, безумовно, експерти в облаштуванні родинних гнізд (коли є що облаштовувати).

А які результати у акції «Уюткино» – при оформленні квартири на дружину 8% квартири в подарунок?

Ми тільки почали цей соціальний проект, тому результатами поділимося пізніше. Але ви, напевно, любите романтичні історії…

Всі дівчата люблять, навіть якщо не визнаються в цьому…

…а чоловіки люблять реальні. Тому розповім романтичну і абсолютно реальну історію. Він – моряк, вона студентка. Їх відносинам п’ять років, але молода людина все тягнув з пропозицією руки і серця. Любив і був упевнений у правильності свого вибору, але розумів, що господиню потрібно приводити у власний будинок. Проклятий «квартирне питання» не давав відбутися сім’ї. І ось, завдяки нашій лютневої акції, ця пара отримала можливість придбати квартиру з 14%-ю знижкою. Весілля відбулося!

Але мені здається, що справжня любов нематеріальна…

Давайте дивитися правді в очі: виникнення любові від матеріального світу не залежить, а от збереження – навіть дуже. Адже дуже важко зберігати сім’ю, ростити дітей без власного «гнізда». Жінки усвідомлюють це особливо гостро.

Чи Не здається вам, що було б справедливо передбачити знижку і для багатодітних сімей? Причому в нинішніх українських реаліях і двоє дітей – вже чимало.

Спасибі за пропозицію. Ми уважно прислухаємося до думки «четвертої влади». Обов’язково розглянемо таку можливість на найближчому засіданні правління «Укренергобуд».

І все-таки ваша акція, за якою при оформленні квартири на жінку покупці отримують знижку 8%, не обмежує права чоловіків?

І чоловік, і дружина мають рівні права на спільно нажите майно, незалежно від того, на кого оформлена квартира (відповідно до ч. 4 ст. 368 Цивільного кодексу України). Але ми за те, щоб українські сім’ї не ділили майно, а лише примножували його!

Нагадаємо, раніше портал Kanzas.ua повідомляв, що чоловіки в Москві все частіше дарують своїм жінка на 8 Березня квартири.