ЖК «Лісова Палітра»: будівельний конфлікт у розпалі

Комісія по вирішенню спірного питання між інвестором житлового комплексу та Спілкою художників, пропонує опонентам мирно домовитися.

У Києві на Подолі замість художніх майстерень можуть побудувати 25-поверхові житлові будинки. При цьому у Спілці художників України стверджують, що не давали згоди інвестору на таке будівництво. Про це на засіданні комісії з питань культури та туризму заявив Володимир Зінченко, заступник голови Спілки художників України.

«За чинним Генпланом там не може бути 25 поверхів. Це була або провокація, або нерозуміння інвестора, що там не може бути такої забудови. Ми не давали згоди інвестору на таке будівництво, і зараз у нас виникли напружені відносини. Але ми вирішимо це питання, або взагалі відмовимося від цього інвестора», – зазначив Зінченко.

У свою чергу комісія, на розгляд якої було винесено проект рішення про скасування договору оренди земельної ділянки за адресою Сошенка, 33, для будівництва художніх майстерень, необізнаність керівництва СХВ не вірить. «Повірити в те, що ви віддали землю інвестору, він розрекламував цей комплекс з величезними будинками, а ви про це не здогадувалися – складно. Я, як людина далека і від союзу, і від інвестора, вже знав, що там відбувається – бо і місцеві жителі протестували, і в метро всюди розклеєні оголошення про продаж квартир там. А ви як керівник спілки не знали цього?» – обурився голова комісії Олександр Бригинець.

За законом, Київрада може відібрати у Спілки художників земельна ділянка – оскільки в цьому році закінчується термін оренди. Але комісія дала художникам ще один шанс зберегти ділянку і побудувати художні майстерні – такими, якими їх дає змогу будувати генплан.

«Ми дамо вам ще час, перенесемо на наступне засідання. Але, якщо ви не запропонуєте нову ідею і не переконаєте людей, що там не буде хмарочосів – ми підтримаємо людей. Тому що вони праві. Потрібно цей скандал припинити, домовитися з інвесторами, пояснити їм, що вони повинні будувати – чи розірвати інвестиційний договір. Інакше ми розірвемо договір оренди – і буде новий скандал, і у вас, і у інвестора, і у міста», – оголосив позицію комісії Бригинець, передає Обозреватель.

За його словами, на вирішення проблемних питань – у тому числі і з людьми, які вже купили квартири в будинку, який не може бути добудований – у Спілки художників є 2-3 тижні. «Ви покажіть проект. Ми повинні знати, що там буде. Що буде з людьми, які вже купили квартири. Інакше ми будемо розглядати вас, як співучасників. Не міг інвестор просто так придумати все, що йому захочеться. Хтось з керівників союзу з ними це погодив. За 2-3 тижні вирішите проблеми, якщо хочете зберегти землю», – заявив голова комісії з питань культури та туризму.