ЖК «Диво-Місто» може залишитися без електропостачання

Вже через тиждень житловий комплекс «Диво-місто» може бути відключений від електроенергії. Будівництво комплексу закінчився ще рік тому, але «Обленерго» вперто не хоче визнавати будинку житлових і вимагає платити за електроенергію, за промисловим тарифом.

Сьогодні такий тариф становить понад гривні за кіловат, в той час як населення має платити лише 28 копійок.

Різницю між тарифами енергетики поклали на будівельну організацію. Мовляв, поки техумови не будуть виконані, платите за всіх. Але ось у чому парадокс, ці самі технічні умови саме «Обленерго» вже рік як погоджує. Така неквапливість обходитися забудовникам 16-20 тисяч гривень в день. За рік вже набігла вельми пристойна сума, і кожен день «узгодження» приносить енергетикам чималий дохід. Будівельники стверджують, що така ситуація типова для постачальників електроенергії.

Тим часом, жителі «Диво міста» вкрай стурбовані. У будь-який момент їх можуть просто відключити від енергопостачання. Вони намагаються самостійно укласти договір з Ресом, але поки що всі зусилля марні. Тільки через місяць постачальники електрики соблаговолят дати відповідь: чи зможуть вони укласти договір з мешканцями комплексу. Але хто в цей час буде оплачувати різницю в тарифі? За місяць сума недоплати складе 600 000 гривень. Гроші не малі, і ніхто не хоче на себе покладати такі фінансові зобов’язання.

Проблема росте як сніжний ком. Енергетики вимагають оплати і виставляють мільйонні рахунки. Забудовники в свою чергу технічно не можуть виконати умови «Обленерго» оскільки саме «Обленерго» ці ж умови не погоджує. Генпідрядник, до якого пред’являють претензії енергетики, погрожує просто відключити комплекс від енергопостачання в найближчий тиждень, якщо з нього не знімуть всі претензії. Будівництво він вже давно завершив, про що поставив до відома всі необхідні інстанції.

Можна легко уявити, що станеться, якщо «Диво-місто» хоча б на кілька годин залишиться без енергопостачання. У житловому комплексі такої висотності, почнеться катастрофа. Крім ліфтів, без яких мешканці верхніх поверхів не піднімуться до себе додому, припиниться подача води і функціонування каналізації. У такому будинку всі ці комунікації не працюють без електрики. В результаті більше 4 тисяч людей залишиться на вулиці. Жителі у свою чергу попереджають — якщо вимкнуть світло, вони перекриють рух по Середньофонтанській і Канатній, що паралізує рух у місті.