Земля в Україні може подешевшати

Вартість землі в Україні буде знижуватися. У 2013 році відбудеться подальше падіння цін і незначне поліпшення процедур купівлі-продажу земельних ділянок.

Про це в ході круглого столу на тему: «Нове стан ринку землі: чого чекати після 1 січня 2013 року» висловилися експерти.

Як передає Кореспондент.biz, учасники ринку переконані, що перенесення дати скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2016 року не спровокує ні зміни у ставках оренди земель такого типу, ні зміни в тіньовому обороті такої землі.

На думку експертів, на даний момент вітчизняний ринок землі демонструє однозначну перевищення пропозиції над попитом. Причому така ситуація спостерігається у всіх сегментах. Тому у 2013 році експерти чекають подальшого падіння цін на ринку землі.

Також, на думку експертів, що спрощення процедур реєстрації прав на ділянки землі, яке вступить в силу з початку 2013р., несуттєво позначиться на їх ліквідності і рівні цін. Це пояснюється тим, що, незважаючи на швидкий запуск Земельного кадастру, очікується ще тривала робота з наповнення його інформацією про фізичних параметрах ділянок (розміщення на місцевості, реальні межі і так далі).

Крім того, прогнозується, що спрощення процедур реєстрації прав на ділянки землі, яке вступить в силу з початку 2013р., несуттєво позначиться на їх ліквідності і рівні цін. Причина в тому, що, незважаючи на планований запуск Земельного кадастру, очікується ще тривала робота з наповнення його інформацією про фізичних параметрах ділянок (розміщення на місцевості, реальні межі і так далі). Однак, витрати на таку деталізацію ділянки істотно перевищують витрати на саму процедуру перереєстрації прав власності.

Як повідомляється, складності в реєстрації прав на земельні ділянки та песимістичні цінові прогнози зменшують ймовірність відродження кредитів на їх купівлю. Також бар’єром для такого кредитування стає висока вартість нинішніх кредитів.

Тому банки зараз не видають позички на подібні цілі. Між тим, цілком можливе використання для покупки земельних ділянок інших кредитів, отриманих під заставу ліквідного нерухомого майна.