Земля На Рубльовці в 50 разів дорожче витрат на будівництво будинку

Найпопулярнішими напрямками для будівництва заміського житла елітного і бізнес-сегментів в Підмосков’ї, як і раніше, є Новоризьке і Рублево-Успенське шосе.

Як відзначають аналітики міжнародної консалтингової компанії Knight Frank, в цьому районі найбільша диспропорція в структурі ціноутворення на домоволодіння. Це коли вартість землі і комунікацій у кілька десятків разів перевищує витрати на будівництво і облаштування домоволодіння. Така ситуація спостерігається саме на цих напрямках.

Згідно з дослідженням Knight Frank, якщо в середньому в 30-ти кілометровій зоні Новоризького напрямки це співвідношення дорівнює 8:1, а на Рубльово-Успенському шосе – 18:1, то максимальних значень вона досягає в районі селища Барвіха – 50:1, незначно менше воно в Жуківці і Гірках 25:1 і 20:1 відповідно. І лише за межами Малого Московського кільця вартість землі неухильно знижується, а співвідношення балансує в межах 3:1.

З початку 2013 року на ринок заміської нерухомості Підмосков’я вийшло 22 селища, з яких у 8 продається земля без підряду. Половина нових селищ без підряду сконцентровані на Новоризькому шосе на відстані від 20 до 100 км від Москви

За оцінками Knight Frank, найбільшим інтересом з боку девелоперів користуються проекти з мультиформатной малоповерховою забудовою.

Однак, на думку аналітиків компанії, існують перешкоди на шляху до популяризації малоповерхової забудови в Підмосков’ї. В першу чергу, це незбалансована структура ціноутворення на заміську нерухомість в примикає до Москви зоні, а також недостатньо розвинена транспортна інфраструктура.

«У зв’язку з цим нерідкі випадки, коли спочатку задумані малоповерховими квартали трансформуються в середньо – і багатоповерхові», – наголошується в дослідженні Knight Frank.