Земельний закон порушують менше

Інспектори державного агентства земельних ресурсів зафіксували 27 тисяч порушень земельного законодавства.

11,5 тисяч громадян України та посадових осіб, будуть змушені заплатити штраф на суму більше 3 мільйонів гривень. Крім того, Держземінспекція виписала 14,1 тисячі протоколів про адміністративні правопорушення, а також дала 26,6 тисяч вказівок на усунення виявлених порушень.

Загальна сума збитку, за підрахунками фахівців становить 95,6 мільйонів гривень. Зокрема, самовільне зайняття земельних ділянок – 60,9 млн. грн., використання наділів не за цільовим призначенням – 25,2 млн. грн., зняття ґрунтового покриву – близько 9,5 млн. грн.

Тим не менш, у Держземінспекції зазначають, що загальна кількість порушень в цьому році менше, ніж у 2010 – 45,6 тисяч, проте сума збитків у минулому році була значно меншою – 3,1 мільйонів гривень.

За даними інспекторів, найпопулярніше порушення на землях усіх категорій та форм власності – самовільне зайняття ділянок, використання наділів без правовстановлюючих документів, а також нераціональне використання земельних ресурсів невиконання законних розпоряджень чи приписів посадових осіб.