Земельний конфлікт Севастополя

У Севастополі розгорівся давній земельний конфлікт на вулиці Молодих будівельників.

Передумови зародження цього конфлікту виникли в далекому 2006 році. Тоді, перед початком будівництва житлового будинку, компанія «Севастопольбуд» погодила межі із суміжним землекористувачем – в тому числі, і те, що цей пожежний проїзд буде проходити по території сусідньої ділянки. Будувати тут все одно нічого не можна, так як під землею прокладені комунікації. Через 6 років орендар сусідньої ділянки так і не здійснив плани по його забудові, і виникла загроза розірвання договору.

Розповідає Сергій Карпов, начальник юридичного відділу ПАТ «Севастопольбуд»: «Мотивуючи свою бездіяльність тим, що на території його землевідведення незаконний протипожежний проїзд, подав у суд на «Севастопольбуд», і аргументував тим, що в документах, які ми надали, які у нас є, стоїть не його підпис і печатка. Хоча наші співробітники підприємства приходили до нього в офіс, приносили документи, він ставив печатку, підпис та передав ці документи. Мешканці будинку писали апеляційні та касаційні скарги спільно з нами, але суд прийняв рішення на користь Ратушного. Таким чином, ми стали заручниками неприємної ситуації».

На листівках, розклеєних по двору, – попередження про ремонтно-будівельних роботах. У понеділок вранці до будинку прибули представники компанії «Севастопольбуд» – їм прийшов припис на демонтаж паркану і пожежного проїзду. Однак, незважаючи на запевнення юриста компанії про те, що з точки зору закону все правильно, мешканці стали на захист своєї території.

«Нам показують документи, – зрозуміло, що ми не всі юристи, ми не всі розбираємося, нас, як третю сторону, не запросили, сказали: «Ви просто мешканці (хоча ми купили, і паркан побудовано на наші гроші), ви просто мешканці, ви не є юридичною особою, ви в суді не встановлено, і взагалі, ваші інтереси нікого не цікавлять». Але, тим не менш, страждаємо тільки ми», – каже Катерина Каширіна, мешканка будинку №2 по вул. Молодих будівельників.

«Ми купували квартиру через Фонд фінансування будівництва, який гарантувався «Укрексімбанком». Тобто, за правилами Фонду фінансування будівництва, це будівництво має бути застраховане. Застраховано воно не було. З якої причини? Невідомо. Страховка могла покрити всі ці ризики, які виникають в процесі будівництва», – додає Юрій Гоцуляк, мешканець будинку №2 по вул. Молодих будівельників.

У результаті силами «Севастопольбуду» під контролем виконавчої служби паркан і асфальтове покриття все-таки були демонтовані – справа принципу. Втім, побудувати щось на сусідній ділянці підприємцю навряд чи вдасться, кажуть мешканці: міська рада через суд намагається розірвати договір оренди.