Земельний банк повинен бути повністю державним, – думка

При створенні Земельного банку в Україні, необхідно враховувати міжнародний досвід. Крім цього, банк повинен належати державі.

Таку думку висловив партнер ЮК «Горошинський та партнери», юрист Дмитро Овсій.

Він зазначає, що необхідно пам’ятати, що земля України – особлива і це закріплено на найвищому рівні.

За його словами, згідно з положеннями Конституції України, земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Такий спеціальний статус призводить до особливостей регулювання ринку землі, в тому числі у аспекті кредитування.

На думку юриста, створення Земельного банку доцільно, однак розширення повноважень Держземагенства не принесе бажаного результату.

«Бажаний результат – це кредитування аграріїв, власників сельхоземель», – відзначає Дмитро Овсій.

За словами юриста, враховуючи особливу цінність предмета застави та особливості фінансових інструментів для аграріїв, створення спеціалізованого банку цілком прийнятний крок.

Овсій додає, що Земельний банк повинен забезпечити гарантію збереження у вітчизняних підприємств основного національного багатства при кредитуванні, контроль за ринком з боку держави, а також недопущення консолідації сільгоспземлі в руках іноземних громадян та юридичних осіб.

На думку юриста, в такій ситуації збереження банку в повній власності держави є необхідним для того, щоб всі гарантії були дотримані.