Земельне питання стало перешкодою в ухваленні закону щодо ОСББ

Ухвалення змін до законів, що регулюють створення і діяльність об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) затягується через спірне питання землі, на якій розташований будинок.

Про це повідомили в прес-службі Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Як зазначив перший заступник голови відомства Олександр Аліпов, комітет Верховної ради з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства і регіональної політики в грудні 2011 р. одноголосно проголосував, що земля під будинком (пляма забудови), повинна бути спільним майном власників квартир будинків, а прибудинкова територія передаватися у постійне користування ОСББ. Однак юристи Верховної Ради дали негативну оцінку цієї пропозиції.

«Абсолютно згоден з народним депутатом, членом профільного комітету Віктором Матчуком: цей проект, по суті, прирівнює мешканців багатоквартирних будинків до жителів власного будинку, мають земельна ділянка в приватній власності», – зазначив А. Аліпов, коментуючи заплановані зміни в проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об’єднань співвласників багатоквартирних будинків», який був схвалений у першому читанні в липні 2011 р.