«Зелені будинки» заощаджують до 50% експлуатаційних витрат, – експерт

Сьогодні будувати «зелені будинки» – вигідно.

Про це розповів керуючий партнер ТОВ «ДЕЛЬТА Проектконсалт Україна» Вольфганг Гомернік.

За його словами, зведення будівель за принципом «сталого будівництва», яке передбачає екологічність і економію ресурсів, може здешевити витрати на забезпечення всього життєвого циклу будівлі в 2 рази.

Експерт також навів дані, згідно з якими витрати на будівництво таких об’єктів становлять лише 20-30% від всіх коштів, необхідних для експлуатації середньостатистичного будівлі. За його словами, решта ж ресурси йдуть, насамперед, на оплату енергоносіїв, ремонти, вивезення сміття та догляд за станом конструкцій. При цьому витрати на будівництво «зеленого будівництва» в середньому тільки на 10-20% вище витрат на звичайну будову.

«А в загальних витратах на життєвий цикл будівлі це подорожчання складає лише 2-4%. При цьому економія коштів на експлуатацію такого об’єкта може досягати 50%», – підкреслив експерт.

Гомернік пояснив, що забезпечують економію переважно не нові матеріали та обчислювальні системи, а більш ретельне і скрупульозне проектування.

Експерт додав, що сьогодні в усьому світі нерухомість намагаються зробити «зеленої». І це стосується не тільки нових об’єктів.

Як приклад експерт навів хмарочос State Building, яким уже 80 років. Зовсім недавно закінчилася його реконструкція. В її ході було оптимізовані витрати всіх ресурсів, а також укладений контракт на постачання ветроелектроенергіі. Всі ці операції зробили будівлю повністю екологічним.