Здавши податківцям господарів житла, наймачі зможуть заощадити

Російські податківці, изыскивающие все нові способи змусити здають житло росіян поділитися доходами з казною, намагаються зробити спільниками тих, хто це саме житло знімає.

“Варіант, який ми зараз обговорюємо – європейський, коли орендарю надається право вирахування на витрати по оренді квартири“, – повідомив журналістам керівник управління оподаткування Федеральної податкової служби (ФПС) Росії Дмитро Григоренко.

За його словами, головна проблема полягає в тому, що про справжні доходи орендодавців податковим органам залишається тільки здогадуватися. Просто тому що і ті, хто здає, і ті, хто знімає житло, з усіх сил намагаються не привертати до себе уваги держави. В результаті більшість угод по оренді житла залишається в тіні, оформлюючись або усними домовленостями і не мають юридичної сили папірцями, або прикриваючись фіктивними договорами про безоплатному користуванні.

Залучити орендодавців за порушення податкового законодавства у такій ситуації досить складно. Виправити ситуацію можна було б, зацікавивши квартиронаймачів у виході з тіні. Хорошою приманкою, на думку представника ФНС, міг би стати податковий відрахування – можливість заощадити на податках.

“Якщо я, умовний орендодавець, здаю в оренду квартиру, а ви, орендар, її знімаєте, держава надає вирахування. Відповідно, що ви робите? Берете суму витрат на оренду за рік, збираєте документи, приходьте в податкову інспекцію і говорите, що я знімав квартиру, сплатив таку-то суму, дайте мені вирахування. Тим самим автоматично приносите пакет документів, який дозволяє залучити орендодавця до обчислення і сплати податків”, – сказав Д. Григоренко.

За підрахунками чиновників, в Москві щороку здається близько 300 тис. квартир. При цьому прибутковий податок від здачі житла в 2011р. заплатили лише 7,5 тис. осіб, а в 2012р. – 15 тис. орендодавців. У результаті Москва, за словами заступника мера столиці з питань економічної політики Андрія Шаронова, щорічно втрачає до 5 млрд руб.