Збираємось у відпустку: як захистити свій будинок від непроханих гостей

В період відпусток і літніх канікул кількість квартирних крадіжок у містах різко зростає. Ще б – адже злодіям не заважають ні господарі, які ось-ось повернуться з роботи, ні сусіди по сходовій клітці, ну а з більшістю замків професійні квартирні злодії давно навчилися справлятися швидко і беззвучно. Так що ж робити?

КОМПЛЕКСНІ ЗАХОДИ

Звичайно, на сто відсотків захистити свою квартиру або приватний будинок від грабіжників не під силу нікому. Ні міліцейська сигналізація, ні десяток замків, ні самі надійні броньовані двері не зможуть дати такої гарантії. Але звести шанси бути пограбованим до мінімуму – під силу кожному. Експерти охоронних фірм рекомендують підходити до захисту свого житла комплексно. Адже, приміром, навіть самі потужні двері – марна трата грошей, якщо замки у вас погані. Або який сенс взагалі встановлювати замки, якщо ви живете на нижніх поверхах і залишаєте відкритою кватирку?!

Про захист будь-яких можливих «входів» в квартиру ми поговоримо пізніше. А поки озвучимо давно відому істину – сейф в квартирі повинен бути! Навіть якщо вам здається, що особливо там зберігати нічого. А як же дорога біжутерія, обручки, подаровані ланцюжки і сережки, не кажучи вже про важливих документах і усіляких паспортах, свідоцтвах і т. д.

Важлива міра захисту – постійне спостереження за тим, хто входить у будинок. Тому якщо у вас ще немає пильною бабусі-консьєржки, знайдіть час обговорити це з сусідами, проявіть ініціативу і не поскупіться на оплату її праці.

В приватному заміському будинку обов’язково встановити міліцейську сигналізацію. А в якості додаткової міри – завести великого пса (просто домовтеся із сусідами, щоб годували вашого охоронця під час вашої поїздки).

І ще одна важлива хитрість – створити ефект присутності. Бачачи, як пошта вивалюється з ящика, а в квартирі ось уже кілька днів не включається світло (а злодії як правило, якийсь час стежать за житлом), домушник зрозуміє, що вас немає вдома і часу на те, що б знайти усі ваші «тайнички» – у нього сила-силенна. Тому попросіть друзів або сусідів частіше забирати ваші газети, заходити вечорами і провітрювати квартиру, поливати квіти і включати ілюмінацію.

ДВЕРІ ДВІ, А КРАЩЕ – ТРИ

У більшості випадків злодії потрапляють в квартиру, так само, як господарі й гості, тобто через двері. І тому вона повинна бути надійною, ось на чому не потрібно економити. Правда, фахівці рекомендують не перестаратися – ваша двері не повинна виглядати набагато привабливіше і дорожче, ніж у сусідів. Кращий варіант-поставити дві двері – першу простіше, другу – солідну і міцну. Замки, зрозуміло, повинні бути гарними на обох.
При цьому дуже важлива не тільки сама двері, але і те, як вона укріплена. Ставити її повинні тільки професіонали, а ви – наполягати, щоб вони посилили дверну коробку, зміцнили її металевими штирями, забетонованими в стінах і стелі.

До речі, невеликий секрет – двері, що відкривається назовні знести куди важче!

Добре б поставити ще й третю двері – тамбурні. На двох з сусідами, наприклад. Це дуже ускладнить завдання зловмисників – по-перше, не бачачи двері квартир, вони не зможуть приготуватися до злому заздалегідь, по-друге, додаткова двері – це додатково витрачений час.

ЗАМКИ З РІЗНИМИ МЕХАНІЗМАМИ

Думаємо, немає сенсу нагадувати, що на цьому економити не можна. На вхідних дверях, як правило, два замку. Добре, якщо вони не будуть однотипними. Фахівці з охорони рекомендують вибирати захист з двома різними механізмами.

Добре зарекомендували себе циліндричні замки дискового типу – їх «розтин» займає досить багато часу і тому сама лише наявність такого замку може вже відбити у злодія полювання лізти в вашу квартиру. Другий замок можна поставити механічний, з двостороннім ключем. При цьому, зверніть увагу на такі моменти:

– Хорошими для виготовлення замків вважаються сплави, зроблені на основі берилію. Такі замки стійкі до впливу більшості кислот, а зловмисники нерідко заливають її в замки і легко потрапляють в квартиру.

– В ідеалі, корпус замка повинен бути більше півтора міліметрів і виконаний з литої сталі, а «головка» засува – повністю із сталі.

ВІКНА: ПЕРШІ ТА ОСТАННІ ПОВЕРХИ – В ЗОНІ РИЗИКУ

Напевно, не треба пояснювати чому, адже саме в такі квартири дуже легко потрапити через бокові сходи, навіси і т. д. Те ж стосується приватних будинків і котеджів.

Найкращий вихід із ситуації для першого та останнього поверхів – решітки на вікнах, причому, встановлені зсередини. І не варто думати, що вони зіпсують ваш вигляд – зараз майстри пропонують безліч варіантів, кольорів, візерунків і декоративного литва – ви напевно зможете підібрати те, що вам до смаку.

Поставте вікна з протівовзломной фурнітурою – з такою шансів на те, що ваше майно залишиться цілим куди більше. Зверніть увагу: ступінь їх надійності, визначається класом. Він присвоюється в залежності від кількості протизламних елементів конструкції. Чим їх більше, тим, звичайно ж, краще. Наприклад, для злому класу А2 досить простого брухту і не більше 3 хвилин, над фурнітурою А3 доведеться попрацювати близько 5 хвилин і використовувати монтировку, фурнітуру класом вище зламувати вже доведеться близько 7-10 хвилин дрилем, сокирою та іншими громіздкими предметами. З такими грабіжники, швидше за все, навіть не захочуть зв’язуватися, адже це не просто довго, але і шумно.

НОВИНКИ ВІД ГРАБІЖНИКІВ

В Інтернеті і спеціалізованих магазинах зараз можна придбати купу усіляких смішних і корисних гаджетів для захисту вашого будинку від грабіжників. Захистити в прямому сенсі слова, а вже тим більше затримати злодія вони, звичайно, не зможуть, зате налякати – запросто. А цього часто достатньо.
Наприклад, можна встановити над дверима муляж камери. Дуже дієво. Або придбати «електронного пса» – це пристрій, який реагує на рух. Загалом, це проста колонка, яка при дотику до дверей, починає видавати гучні звуки гавкоту.

Спеціальна мобіла-сигналізація зовні виглядає як звичайний стільниковий. Активуєте її ховаєте, наприклад, в кишені якийсь куртки. Залишаєте квартиру протягом відведених 10-15 секунд. І – готово! Датчики об’єму руху, вловивши відкриття дверей, вмить скидає повідомлення на заздалегідь введені номери. Ну а ви вже викликаєте міліцію і приватну охорону.

Великою популярністю користується невидимий замок. Зовні двері його взагалі не видно, а перш ніж розкрити, треба знайти!