Затишшя на столичному ринку готельної нерухомості

За підсумками першого півріччя 2011 року ніяких змін в огляді ринку готельної нерухомості Києва не сталося.

За даними експертів відділу консультаційних послуг з нерухомості компанії Ернст енд Янг в Україні, сьогодні в Києві налічується 140 об’єктів готельного типу, загальний номерний фонд яких перевищує 10 тисяч номерів. Введення у використання нових об’єктів, на даний момент, не було зафіксовано.

Всього 3 столичних готелю працюють під міжнародним управлінням – InterContinental, Hyatt Regency, Radisson Blu, 2 готелі – Донбас Палас і Опера входять в міжнародну групу Leading hotels of the world, інші готелі перебувають під місцевим управлінням.

Результати моніторингу готельної нерухомості говорять про популярність гостинець бізнес і економ класу, їх ринкова частка – 75%. При цьому, практично всі готелі цих класів – це реконструйовані споруди 1970-1980-х рр., які найчастіше не відповідають сучасним вимогам до об’єктів готельної нерухомості.

На даний момент триває реконструкція ще двох готелів Спорт і Братислава, які по завершенню будівельних робіт повинні відповідати чотирьом зіркам, однак враховуючи, що в Україні основна частина готельних об’єктів не відповідають заявленій категорії, то в це мало віриться.

Також до кінця року очікується введення в експлуатацію двох нових готелів, один з них під міжнародним управлінням середньої категорії Ibis (французька готельна корпорація Accor hotels), другий – під місцевим управлінням Предславинский (чотири зірки).

Більшість забудовників готельних об’єктів розраховують виконати всі роботи до початку Євро – 2012. У такому разі нова пропозиція об’єктів готельної нерухомості в Києві може скласти більше 2 тисяч номерів. Такий результат в свою чергу повинен збільшити частку готелів преміум-класу.

Однак, поточні умови ринку такі, що запланована здача об’єктів, під великим питанням, більш ймовірно, що їх поява на ринку не раніше 2013 року.