Затишшя на ринку котеджних містечок ненадовго

Вже кілька місяців ситуація на ринку котеджних містечок не змінюється. За прогнозами експертів, незабаром ситуація зміниться в кращу сторону.

Згідно з даними директора консалтингової компанії «Реалекспо» Віктора Коваленко, все літо цього року ціна нерухомості у котеджних містечках України практично не змінювалася, спостерігалися лише незначні коливання в бік зниження або підвищення цін, в залежності від якості проекту та стадії готовності.

На сьогоднішній день середня ціна 1кв.м у котеджних містечках країни впала до 1 250 доларів. Найбільше зниження відмічено в Донецькій області, там ціна становить 910 доларів за кв. м. В цілому відзначені наступні зміни в котеджних містечках Києва зниження на 0,77%, Київській області – зниження 0,24%, Криму – зниження на 0.34%.

На думку Віктора Коваленко, скоро ми зможемо спостерігати тенденцію до поліпшення загальної ситуації на ринку приміської нерухомості. Це пов’язано в першу чергу з виходом на ринок найбільш високоякісних містечок, пропонують разом з ділянками без підряду і ділянки з підрядом. Крім того, спостерігається пожвавлення на припинених у кризові роки проектах.

За період весна-літа 2011 року на ринку котеджних містечок з’явилося 6 проектів: 4 проекту у Київській області та по одному в Криму і Донецькій області. Про пожвавлення на котеджному ринку свідчать підрахунки експертів за рік в цілому, сьогодні вже збудовано 53 котеджних селища, на етапі будівництва 71, проектується ще 27.

У 2013 році прогнозується рекордна кількість котеджних містечок, за всю історію існування ринку, з’явиться 145 селищ. Частина з них будуть ще на етапі будівництва, інша – будуть здані в експлуатацію.