Затверджено новий порядок оцінки нерухомості для оподаткування

Кабмін постановою від 04.03.2013 р. № 231 затвердив Порядок проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства.

Ними визначається механізм проведення оцінки нерухомого і рухомого майна для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства, з метою обчислення доходу платника податку — фізособи від продажу (обміну) та іншого доходу такого платника податку у вигляді отриманої ним грошової компенсації від відчуження рухомого і нерухомого майна (крім випадків його успадкування та дарування), а також обчислення суми державного мита, податків та інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства, пише Податки та Бухгалтерський облік.

Дія Порядку поширюється на такі об’єкти оцінки:

— нерухоме майно (нерухомість) — земельні поліпшення (об’єкти малоповерхового житлового будівництва, у тому числі дачного та садибного типу, а також їх частини, об’єкти багатоповерхового житлового будівництва, а також їх частини, об’єкти нежитлового фонду, а також їх частини, об’єкти незавершеного будівництва), а також земельні ділянки, їх частини;

— рухоме майно (крім легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів, якщо для визначення доходу від продажу (обміну) за вибором платника податку — фізичної особи використовується їх середньоринкова вартість у відповідності зі ст. 173 Податкового кодексу, іншими актами законодавства, а також крім випадків, коли дохід фізособи, відчужувача рухоме майно у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, які зареєстровані в Україні, не підлягає оподаткуванню);

майнові права на нерухомість (об’єкти нерухомості) і рухоме майно.

Також, зокрема, встановлено, що з дня набрання чинності цієї постанови слід вважати такими, що втратили чинність довідки з Державного реєстру суб’єктів оціночної діяльності про право здійснювати практичну діяльність з визначення оціночної вартості об’єктів нерухомості та об’єктів незавершеного будівництва для цілей оподаткування, видані Фондом державного майна відповідно до Тимчасового порядку визначення оціночної вартості нерухомості та об’єктів незавершеного будівництва, що продаються (обмінюються), затвердженого урядовою постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 р. № 1103.

Постанова від 04.03.2013 р. № 231 набуде чинності з дня офіційного опублікування. На день підготовки замітки цей документ офіційно ще не опублікований.