Затверджено держреєстру прав на нерухомість

Кабінет міністрів затвердив порядок ведення Державного реєстру прав на нерухомість, повідомили в прес-службі міністерства юстиції.

Державна реєстрація прав на нерухоме майно в порядку здійснюватиметься в Україні з 1 січня 2012 р. При цьому, закон визначає, що порядок ведення Державного реєстру прав на нерухомість повинен бути затверджений Кабінетом Міністрів.

Постанова регламентує процедуру ведення Державного реєстру прав на нерухомість, яка буде здійснювати новостворена Державна реєстраційна служба (Укрдержреєстр) та структурні підрозділи територіальних органів Мін’юсту, що забезпечують реалізацію повноважень Укрдержреєстру.

Зокрема, врегульовані питання, пов’язані з реєстрацією запитів, пошуком відомостей, внесенням відповідних записів, оформленням рішень і свідоцтв про право власності на нерухомість, наданням інформації фізичним та юридичним особам, а також інші питання здійснення державної реєстрації прав на нерухоме майно.

Як сказано в повідомленні, реєстр міститиме інформацію про нерухоме майно; право власності та суб’єктів цього права; інші речові права та суб’єктів цих прав; обтяження прав на нерухоме майно та суб’єктів цих прав.

Передбачається, що витяги з реєстру надаватимуться, зокрема, власникам нерухомості або її спадкоємцям; особам, в інтересах яких встановлено обтяження прав на нерухомість; особам, які мають речові права на нерухомість, в процедурі державної реєстрації такого права та інших випадках.