Заможні інвестори вибирають Майамі, Лондон і Ванкувер

Різниця в динаміці цін між елітарними міжнародними ринками нерухомості досягла 45% в 2011 році. Найсильніше падіння вартості житла було зафіксовано у регіонах із зростаючою економікою.

Консалтингова компанія Knight Frank опублікувала дані про зміну індексу цін на елітарну нерухомість у світі (PIRI) в 2011 році, повідомляє PropertyWire. Багаті покупці забезпечили зростання цін на житло в Майамі, Лондоні і Ванкувері. Фінансова криза призвела до падіння європейських ринків житла. Динаміка індексу PIRI підтверджує закінчення буму на ринку дорогої нерухомості Азіатсько-Тихоокеанського регіону.

Компанія Knight Frank заявила, що жителі Китаю, Росії, Близького Сходу та Латинської Америки будуть визначати стан світових ринків елітарної нерухомості в найближчі п’ять років. Вихідці з цих країн і регіонів шукають безпечні об’єкти для інвестицій. Також вони купують нерухомість для власного використання.

Столиця Кенії Найробі стала лідером по зростанню цін в 2011 році. Елітарні об’єкти нерухомості подорожчали тут на 25%. Будинки та апартаменти в Майамі подорожчали на 19,1%. Курортна нерухомість на Балі стала дорожче на 15% за рік, розкішне житло в Джакарті подорожчало на 14,3%. Заможні покупці забезпечили зростання ринків Лондона і Ванкувера на 12,1% і 10,4% відповідно.

Ринок індійського міста Мумбаї впав сильніше всього в 2011 році. Елітарна нерухомість подешевшала на 18,1% тут. Монако та Майорка продемонстрували спад на 10%, ринок Сіднея впав на 8%. США залишилися найпопулярнішою країною серед заможних покупців у минулому році. Великобританія, Франція, Іспанія і Сінгапур також були в числі найбільш популярних напрямків серед інвесторів.