Заможні іноземні інвестори скуповують нерухомість у Відні

Потенційні інвестори взяли курс на столицю Австрії.

У Відні ростуть ціни на житло, тому придбання будинку або квартири в цьому місті стає вигідним вкладенням грошей.

«Кілька факторів вказують на те, що нерухомість у Відні продовжить дорожчати,— каже Ріхард Буксбаум, ріелтор компанії Otto Immobilien. — Тут зростає населення, поліпшується якість життя. Я не бачу причин для падіння цін».

Найбільшим попитом користується житло в історичному центрі Відня, який оперезаний мальовничій Рінгштрассе. Закордонні покупці тут накрутили ціни до 25 тис. євро/м2 — це звична ціна для Парижа або Цюріха, а не для австрійської столиці.

Багато заможні іноземці купують друге житло у Відні. Деякі розкішні пентхауси в цьому місті належать вихідцям з колишніх радянських республік. Нашим співвітчизникам важливо не тільки вигідно інвестувати кошти, але і обзавестися «запасним аеродромом» у спокійному державі. Також зростає попит з боку азіатських покупців, яких приваблює політична стабільність і високий рівень життя.

«Крім того, у нас є клієнти з Англії, Ізраїлю, ОАЕ та інших країн світу»,— розповідає Міхаель Эльмайер, глава компанії по операціях з нерухомістю EHL.

За словами Георга Шпигельфельда, директора ріелторської компанії Spiegelfeld Immobilien, вартість елітного житла зростає особливо швидко, тому що в цьому сегменті спостерігається нестача пропозиції. Справді, з-за обмежень на будівництво у Відні зараз зводиться мало нових будинків. Багато девелопери вважають за краще реставрувати старі будівлі.

«У найближчі кілька років ціни подвояться,— вважає Шпигельфельд.— Ті покупці, які зараз купують розкішні об’єкти по 27 тис. євро/м2, отримають прибуток через п’ять років». Експерт вважає, що до позначки в 30 тис. євро/м2 ціни зростуть вже зовсім скоро.

Нерухомість навколо історичного центру теж цікава для інвесторів. Мова йде в першу чергу про кварталах поруч з ринком Нашмаркт, про незвичайних будинках в районі Йозефштадт і про старому єврейському кварталі. У цих місцях також іноземці купують елітну нерухомість, але резиденти все ж складають більшу частину покупців.

Багато австрійці зараз вкладають гроші в нерухомість, тому що не впевнені в стабільності банківської системи та курсу євро. В результаті зростає попит на купівлю житла, в той час як оренда, навпаки, стає менш популярною. Річна прибутковість від здачі квартир і будинків у столиці Австрії не перевищує 4 %, для деяких об’єктів — всього 1,5 %.

Розмір орендної плати за проживання в найбільш елітних апартаментах не обмежений законодавством, зате власники недорогих квартир повинні дотримуватися цілий ряд правил. Тому Відень вважається привабливим містом для орендарів.

З 1 квітня 2012 року ставка податку на прибуток від перепродажу нерухомості в Австрії становить 25 %, незалежно від часу, протягом якого об’єкт перебував у власності. Раніше цей податок дорівнював 50 %, якщо житло продавали раніше, ніж через десять років після покупки. Через десять років податок на прибуток не стягувався. «Можливо, з-за цих нововведень підвищиться оборот на ринку житла»,— прогнозує Ріхард Буксбаум.