Замість ринків в Севастополі сформують торговельно-сервісні комплекси

У Севастополі на базі ринків розпочато активне формування торговельно-сервісних комплексів, що дозволить поліпшити стан ринкової торгівлі у місті.

“Сьогодні в Севастополі функціонує 29 ринків, з них 3 у сільській місцевості, один речовий ринок, на базі деяких з них розпочато активне формування торговельно-сервісних комплексів, і такі тенденції триватимуть, тому що ринкова торгівля повинна придбати в місті цивілізований вигляд”, — заявив перший заступник глави Севастопольської міської держадміністрації Сергій Савенков, повідомляє прес-служба держадміністрації.

“За результатами здійснення торговельної діяльності у I кварталі 2013 року від суб’єктів ринкової та ярмаркової торгівлі надійшло податків і зборів — понад 2 млн 920 тис. грн, що становить 108 відсотків порівняно з I кварталом 2012 року”, — зазначив Савенков.

Крім того, розвиток ринкової системи в місті посприяє збільшенню зайнятості населення, тому на сьогодні рівень безробіття в Севастополі після Києва найменший в Україні.

“Управлінням промисловості, агропромислового розвитку і торгівлі спільно з санітарно-епідеміологічною службою, районними держадміністраціями проведена інвентаризація торгових місць. В результаті, в місті нараховується майже 34 тис. торгових місць, що значно перевищує показник минулого року”, — уточнив Савенков.

За словами першого заступника градоначальника, у структурі обороту роздрібної торгівлі у місті обсяг продажів на організованих та неформальних ринках в I кварталі 2013 року склав 25 відсотків або майже 530 млн грн, що в два з половиною рази більше, ніж за цей же період 2012 року.

Віце-губернатор вважає важливим те, що на продовольчих ринках виділено близько 5% від загальної кількості торгових місць для безпосередніх виробників сільгосппродукції та пільгових категорій громадян: 270 торгових місць для товаровиробників, 318 — для пільгових категорій.

Торкаючись проблеми формування торговельно-сервісних комплексів, керівник повідомив, що на місці ринку “Московський” по пр. Генерала Острякова триває будівництво громадсько-торговельного центру, термін введення в експлуатацію якого заплановано на III квартал 2013 року.

“Триває також реконструкція оптово-роздрібного ринку “Зевс” по вул. Богданова. Вже обладнані торгові місця з роздрібного продажу сільгосппродукції на критій площадці з бетонованим покриттям підлоги, майданчик для оптового продажу сільгосппродукції, проводяться роботи по введенню в дію ветлабораторії. Планується, що реконструкція буде завершена також в III кварталі 2013 року”, — додав Савенков.

“Заходи по переобладнанню, оснащення та будівництва ринків, розвитку їх матеріально-технічної бази не фінансуються з міського бюджету, а здійснюються суб’єктами господарювання за рахунок власних коштів і залучених інвестицій”, — додав він.