Замість хрущовки в Києві – елітна квартира на узбережжі Іспанії

Українців цікавить покупка нерухомості в ряді країн Європи, яка з-за кризи стала дешевше. Вкладаючи гроші в закордонні квартири, люди намагаються зберегти свої заощадження, а також заробити.

Користуючись кризовим розпродажем нерухомості в Європі, українці стали охочіше купувати там квартири і будинки. Протягом останніх двох років попит на закордонне житло зріс в Україні приблизно на 30%, заявляють посередницькі компанії, які шукають українську нерухомість в європейських країнах. Великим попитом серед покупців користується житло на узбережжі Іспанії, Болгарії, Кіпру, а також в ділових центрах Чехії та Німеччини.
Киянка Анна Сергієнко розповідає, що більше не довіряє українській банківській системі, так, півроку тому вирішив вкласти гроші в нерухомість. Перебравши всі варіанти придбання квартири в Києві, жінка зважилася вкласти свої заощадження в житло в Іспанії. “У мене є зараз 70 тисяч євро. За ці гроші в Іспанії мені пропонують квартиру 60 квадратних метрів на узбережжі в елітному п’ятиповерховому житловому комплексі, де є сад, кілька басейнів. Квартира з ремонтом, тільки від забудовника. І за такі ж гроші – однокімнатну, стару, занедбану “хрущовку” в Києві. Я вибрала Іспанію “, – поділилася Анна Сергієнко. На її переконання, вкласти гроші у закордонну нерухомість – це вигідна інвестиція. Жінка побоюється інфляції в Україні, тому зараз поспішає з оформленням договору купівлі-продажу іноземної квартири.

Європа без кордонів

Оскільки Іспанія, як відзначають фахівці, дуже лояльною до подібних дрібних інвесторів, то Анна Сергієнко також сподівається в подальшому отримати дозвіл на проживання в цій країні. Менеджер департаменту закордонної нерухомості компанії “Гольфстрім” Наталія Мішурова відзначає, що в основному європейські країни не зацікавлені видавати дозвіл на роботу і не дуже охоче видають дозвіл на проживання іноземцям, адже вони захищають свій ринок праці. Але, як розповіла в інтерв’ю DW Наталія Мішурова: “В Європі зараз криза, вони зацікавлені, щоб іноземці купували в них нерухомість, тому пропонують дуже привабливі умови іпотечного кредитування. Наприклад, реально взяти кредит під 3% річних. Банк може профінансувати від 60 до 100% вартості житла “.

За її словами, українських клієнтів приваблює те, що власникам закордонної нерухомості посольства без проблем видають шенгенські візи, отримавши які можна подорожувати по Європі. Наприклад, в посольстві Іспанії українським громадянам, які віддають перевагу купити будинок в цій країні, пропонують навіть спеціальну візу “для проживання” на 180 днів у році для всіх членів сім’ї. Польща теж приваблює багатьох українців. “Я люблю Європу. Ми з чоловіком часто подорожуємо, то придивилися собі невелику квартиру в Кракові. Звідти можна їздити скрізь “, – ділиться Світлана Логвінова, яка збирає документи, щоб поїхати в Польщу на оглядини свого майбутнього житла. Ще одним вирішальним фактором для покупки закордонної нерухомості стає навчання дітей за кордоном, зазначають ріелтори.

Заробіток на квадратних метрах

Однак на рішення придбати житло за кордоном впливають і інші фактори, можливість заробити. Перспективна в цьому сенсі Болгарія, каже радник з питань міграційного права юридичної фірми “ОМП” Олексій Середа. Зараз через кризу вартість нерухомості в Болгарії продовжує знижуватися і, за прогнозами, ця тенденція збережеться і в найближчому майбутньому. Додатковим стимулом для покупців стають надію, що після кризи, продавши свою закордонну нерухомість, можна буде непогано заробити. “Болгарія стоїть на порозі вступу в Шенгенську зону. Коли вона туди увійде, це призведе до збільшення вартості квадратних метрів “, – прогнозує Середовище.

Нині серед українських покупців є чимало запитів на придбання нерухомості в Німеччині, каже менеджер департаменту закордонної нерухомості компанії “Гольфстрім” Наталія Мішурова. За її словами, в основному в німецьких містах українці купують невеликі дешеві квартири, щоб потім віддавати їх в оренду і мати стабільні прибутки. “Користуються попитом квартири у великих містах Німеччини, ціна яких починається від 10 тисяч євро. Їх українська купують для того, щоб віддавати в оренду “, – сказала Мішурова. Вона також зазначила, що отримати кредит на придбання нерухомості в Німеччині складно, тому дешеві апартаменти – це саме той сегмент німецького ринку нерухомості, яким цікавляться українці.