Закордонні інвестори розширюють свій бізнес в Україні

Підприємства з іноземними інвестиціями активно розширюють свою діяльність в Україні, за даними Міністерства доходів і зборів, за 2 роки, з 2011 по 2012 включно, загальний обсяг реалізованої такими підприємствами продукції збільшився на 4% – з 838 600 000 000 грн до 870 , 3 млрд грн, а обсяг експорту – на 22%.

Про це повідомили в прес-службі Міністерства доходів і зборів України.

Як йдеться у повідомленні, сплата податків компаніями з іноземними інвестиціями до зведеного бюджету зросла з 50 млрд грн у 2011 році до 54,2 млрд грн в минулому.

Зі свого боку, як запевняють фахівців Міндоходів, Україна системно і цілеспрямовано працює над створенням сприятливого інвестиційного клімату, рівних конкурентних умов як для українців, так і для іноземних компаній.
Зокрема, відшкодування ПДВ іноземним інвесторам у 2012 році склав 19 млрд грн, що на 28% більше, ніж у 2011 році (14,8 млрд грн). При цьому 55% від обсягу відшкодування на розрахункові рахунки, або 8,1 млрд грн, було повернуто в автоматичному режимі.

Питома вага імпорту, здійсненого зазначеними компаніями з відсутністю заперечень митних органів самостійно визначеної підприємствами митної вартості, склала в 2012 році 83,7%.

Кількість планових документальних перевірок підприємств з іноземними інвестиціями постійно скорочується: якщо в 2011-му році контролери відвідали такі підприємства 1 тис. 539 разів, то в минулому – лише 1 тис. 56. У цілому, починаючи з 2010 року, кількість перевірок компаній з іноземними інвестиціями скоротилася майже в 2,5 рази.

За словами експертів Міндоходів, діяльність податкової та митної служб була і залишається спрямованою на впровадження законодавчих та організаційних новацій для створення комфортних умов ведення бізнесу в Україні. Зокрема, нещодавно податковою службою запроваджено новий сервіс для підприємств з іноземними інвестиціями – надання правової оцінки інвестпроектів на наявність податкових ризиків.

Таким чином, співробітники податкової допомагати уникати ризикових ситуацій через невірне тлумачення національного законодавства іноземними підприємцями.