Законопроект про скорочення термінів набуття прав на землю відхилили

Парламент відхилив законопроект про скорочення термінів набуття прав на землю.

Верховна Рада України відхилила законопроект №10019 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедур та скорочення строків набуття права на землю», який передбачає спрощення процедури оформлення земельних ділянок у власність, користування, поновлення договору оренди на землю, а також впровадження механізму переуступки орендарем права оренди частини земельної ділянки.

За ухвалення законопроекту, автором якого є народний депутат від Партії регіонів Юрій Каракай, в першому читанні проголосувало лише 210 депутатів при 226 необхідних. Відхилити даний законопроект рекомендував комітет Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин, мотивуючи це тим, що земельні відносини повинні регулюватися виключно спеціальним земельним законодавством.
Комітет також зазначив, що запропоновані в законопроекті зміни в земельне законодавство в частині врегулювання оренди землі суперечать чинним положенням законодавства і спрямовані на ускладнення процедури поновлення договорів оренди.

Нагадаємо: законопроект передбачає скорочення строку прийняття рішення органами виконавчої влади щодо приватизації землі державної або комунальної власності, а також про розробку проекту приватизації до 10 днів, тоді як сьогодні для цього відведено місяць.
При цьому, у разі, якщо громадянин за 10 днів не отримав дозвіл або відмову на розробку проекту землеустрою щодо відведення ділянки, він має право з наступного дня замовити розробку документації із землеустрою.

При цьому комісія з розгляду питань, пов’язаних з погодженням документації із землеустрою, повинна буде розглянути цей проект за п’ять днів, а не за три тижні.

Ю. Каракай також пропонував передбачити в Кодексі України про адміністративні правопорушення штрафи для посадових осіб при порушенні строків повідомлення про відмову у розробці проекту землеустрою в розмірі від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Цим же законопроектом передбачені зміни в закон «Про оренду землі», згідно з яким право оренди на землю без зміни її цільового призначення може бути відчужене орендарем.

Документ також пропонував внести в перелік земель комунальної і державної власності, які не можуть передаватись у приватну власність, ділянки, передані під малі архітектурні форми і тимчасові споруди для ведення підприємницької діяльності.