Законопроект про оренду дитсадків

Депутати підготували проект закону про оренду дитсадків, який покликаний зменшити фінансовий тягар, покладений на територіальні громади, та окреслити переваги роботи для потенційних орендарів подібних установ.

Проект Закону «Про особливості передачі в оренду дошкільних навчальних закладів освіти, що перебувають у комунальній власності» уже представлений у парламенті. У ньому, зокрема, пропонується обмежити розмір орендної плати 0,001% від вартості оцінки орендованого дошкільного навчального закладу. При цьому зняти дитсадок зможуть будь-які суб’єкти підприємництва — як юридичні, так і фізичні особи. Автори законопроекту уточнили, що для прийняття рішення про здачу дошкільного закладу не обов’язково отримувати висновок Антимонопольного комітету щодо можливості оренди та умов договору. Крім внесення орендної плати підприємцям потрібно проводити ремонт приміщень, а всі поліпшення, якщо їх можна буде відокремити від закладу», по закінченні договору залишать за орендарями. Примітно, що оплату комунальних послуг, як і раніше будуть проводити місцеві бюджети.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, таким чином планується зменшити витрати на утримання комунальних дитсадків приблизно в п’ять разів. Наприклад, функціонування установи на 100 вихованців буде обходитися місцевій казні не в 2 млн гривень на рік (нинішній показник), а у 400 тисяч гривень.