Закон про ОСББ отримає шанс на існування

Новий закон про ОСББ буде створено лише після того, як відбудеться стовідсотково повне його узгодження з іншими законодавчими актами. Про це сказав Голова Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики Володимир Рибак.

«Є питання, які на сьогодні не узгоджені з різними громадськими законодавчими актами, з громадсько-цивільники законами. Тому їх треба узгодити, повністю вирішити регулювання питань, пов’язаних із землею, є один будинок, два, буде створюватись житлове об’єднання. Це перше. Друге: є ціла низка організаційних питань – як проводяться збори і таке інше. Ми вирішили, що нарізі вирішимо всі питання із законами, які пов’язані з експлуатаціє житла, а потім доопрацьовуватимемо наш», – сказав В. Рибак.

За словами нардепа, за основу нового законопроекту буде взято старий, проте усі інші моменти будуть пророблятися максимально прискіпливо та уважно.

«На сьогоднішній день ми маємо закон про ОСББ. Він може бути не досконалим, але жити і працювати за ним можна. Я думаю, що президент на 100% правий у тому, що заветував його. Наразі ми працюємо у цьому напрямку, участь беруть і робочі групи, і громадські. Декілька днів тому я підключив до цього Інститут житлово-комунального господарства. На мою думку, не повинно бути поспіху.

Основу закону ми маємо – це закон, на який накладено вето. На нього ми після парламентських слухань покладемо зауваження та пропозиції, але основна мета – узгодити його з іншими законами», – зазначив В. Рибак.

Одним із важливих моментів нового закону буде відсутність можливості двозначного трактування певних тверджень, якими нерідко спекулюють різні інстанції у потрібному їм напрямі.

«Деталі треба виписати більш конкретно, щоб не було двозначних трактовок. Пів мільйону людей живуть у гуртожитках, по закону їх неможна виселяти. А деякі свого часу відбирали гуртожитки безкоштовно, а тепер просто знущаються з людей. Тому зараз ми працюємо над тими деталями, щоб не було такого як тут, що закон є, а суди виселяють людей. Тому треба прибрати твердження, які можна трактувати по-різному. У цьому суть», – додав В. Рибак.

Нагадаємо, Комітет ВР з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики під час засідання підтримали пропозиції Президента щодо законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об’єднань співвласників багатоквартирного будинку (реєстр. № 8474). Таким чином буде створено новий варіант закону.

«У мене є пропозиція направити когось у робочу групу до Національної ради з питань створення та забезпечення функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків задля створення нового законопроекту», – сказав заступник голови Комітету Ігор Лисов.