Західна офісна культура приходить в Україну

Західна офісна культура, коли по коридорах їздять на роликових ковзанах і в робочий час грають у комп’ютерні ігри, прийшла в Україну. Надлишки свободи, як в американських Google і Facebook, вже відчули вітчизняні IT-компанії, пише журнал Корреспондент у свіжому номері.

Видання наводить приклад g-club – спецзал для розваг співробітників українського офісу міжнародної IT-компанії GlobalLogic, де в розпал робочого дня 23-річний програміст Сергій Зайчук захоплено грає в більярд. Поруч кілька його колег зайняті ігровою приставкою з плазмовим екраном.

Нову західну корпоративну культуру, пише журнал, згідно з постулатами якої кожен працівник більше не офісний раб, трудящий від дзвінка до дзвінка, а вільна і яскрава особистість, переймають українські компанії.

В основному це представники вітчизняної IT-індустрії – GlobalLogic, а також SoftServe, Ciklum, Epam і Miratech.

Таку тенденцію вони підхопили у своїх колег, світових гігантів Google і Facebook, чиї офіси славляться передовим дизайном і новим відношенням до потреб рядових співробітників.

Кореспондент вказує на те, що тренд робить ставку на все, що може мотивувати співробітника довше залишатися в офісі і продуктивно працювати, – демократичні умови, як то можливість їздити по коридорах на роликах, або всілякі бонуси, наприклад безкоштовні фрукти і напої.

За словами директора київського офісу рекрутингової компанії Pedersen & Partners Executive Search Олексія Долгих, наприклад айтішників вже починають наслідувати й інші білі комірці, в числі яких рекламісти та івент-агенства. “Це актуально в сфері інтелектуального і творчої праці”, – резюмує експерт.

Зміна обстановки всередині офісу і переключення з одного заняття на інше допомагає краще концентруватися на виконанні основного завдання – до такого висновку давно прийшли вчені. Корреспондент констатує, що тепер настав час втілювати їх рекомендації в життя, і не тільки на Заході, але і в Україні.

За даними досліджень, більшість людей через п’ять годин роботи за монітором починають відчувати сильне стомлення – втомлюються очі, ниють суглоби, болить спина затікає шия і кисті рук. Щоб мінімізувати шкоду, необхідно кожні 45-60 хвилин вставати, ходити, робити вправи і перемикати увагу з віртуального світу на реальний.

Офис IT-компании GlobalLogic