Забудовники вимагають з киян доплату за зайві метри за новою ціною

Столичні покупці нерухомості не можуть вселитися у свої квартири через що виник скандал з метражем.

Один за іншим у Києві стали «розморожувати» довгобуди, і у людей, які вклали гроші в квартири ще кілька років тому, з’явилася можливість вселитися у своє житло. Однак не тут-то було! Забудовники вирішили взяти з інвесторів ще кругленьку суму — нібито за зайві метри. Причому ціни називають захмарні.

Аркадій Зубков в 2004 році купив квартиру в будувалася будинку по пер. Коломиевскому, 17/31. «Гроші виплатили ще в 2006 році за 2500 грн за 1 кв. м. Будівництво то зупинялася, то поновлювалася. Нарешті, будинок добудували, але з’ясувалося, що я повинен доплатити за зайві 6 квадратів, і вже за ціною 22 000 грн! Забудовники ніяк не пояснили, звідки ці метри взялися і чому раптом така ціна. Адже в договорі написано, що якщо зайві метри будуть, то я повинен буду доплатити за первісною ціною. Документи на квартиру компанія не віддає», — обурюється Аркадій Зубков.
А його сусідці Галині Іванівні будівельники запропонували заплатити за зайві 15 квадратів 18,8 тис. грн.

«Уявляєте, яка це сума! Вони мені зробили коридор у 20 кв м, у мене навіть житлові кімнати менше», — каже Галина Іванівна. У компанії нам відповіли, що у інвесторів в договорі є пункт, за яким вони зобов’язані після остаточних обмірів квартири БТІ оплатити виникли зайві квадрати за ціною на поточний момент.

«Ціни різні в столиці, є дорожче, є і дешевше», — вважають в компанії. Виконроб іншої будівельної компанії, Євген Фастовець, додає: «Коли люди купували житло на рівні фундаменту, то ціна була маленька, а коли будинок побудували, то і ціна зросла. Компанія сама визначає ціну квадрата в залежності від статусу будинку (наприклад, він може бути клубним), місця розташування, використаних матеріалів».

З схожими історіями кияни нам дзвонять і з інших районів Києва і ближнього передмістя. А в інвесторів мікрорайону по вул. Пономарьова, 26, сел. Коцюбинське, який будували з 2006 року, взагалі заарештували всі документи на житло за розборок між забудовником і банком-кредитором. «Будинок повністю готовий, а ми не можемо вселитися», — говорить киянка Анастасія Б.

Експерт із нерухомості Ярослав Цуканов каже, що після кризи будівельним компаніям вигідно таким чином заробляти гроші. «Вони можуть це робити, наприклад, за рахунок зайвих метрів лоджії. Адже за неї інвестор платить за коефіцієнтом 0,5. Наприклад, лоджія 4 квадрати, а оплатити потрібно 2 квадрата. А якщо будівельники засклять її встановлять на лоджії найдешевші склопакети, доведеться платити вже повну вартість, за всі 4 квадрата», — говорить Цуканов. Порада експерта один: не підписуйте договори, де чітко не прописаний метраж або не вказана сума, яку потрібно доплатити за ці метри.