Забудовники використовують при будівництві 20% імпортних матеріалів

У будинках економ-класу, класу комфорт і комфорт-плюс, які займають велику частину ринку, частка імпортних будівельних матеріалів не досягає і 20%.

Про це повідомив Дмитро Шостя, начальник відділу продажів ЖК «Park Stone».

«Імпортуються переважно радіатори, трубна група (водопровід, опалення), в деяких житлових комплексах, які приділяють увагу енергозбереження – фасадні блоки, фарба. Інші матеріали виробляються в Україні або збираються у нас з імпортних комплектуючих (наприклад, ліфти). Причина – протягом останніх 5-7 років в Україні з’явилося дуже багато іноземних виробників будматеріалів, які звели тут свої виробничі потужності», – говорить експерт.

За його словами, в країні був і залишається попит на якісні матеріали, а логістично доставляти їх з-за кордону – проблематично. Докризовий будівельний бум спровокував відкриття західними компаніями заводів безпосередньо в Україні для забезпечення зростаючого ринку.

«Якщо раніше великі компанії купували, наприклад, цегла, в Польщі з-за кращої якості, то тепер, завдяки приходу західних компаній, в Україні якість продукції в цій же ціновій категорії як мінімум не гірше. А витрати на логістику істотно менше», – вважає Дмитро Шостя.