Забудовники воліють передмістя Києва

Столичний ринок як і раніше залишається пріоритетним для будівельних компаній. Тим не менш, все більше забудовників прагнуть освоїти нову перспективну нішу — зведення багатоквартирних висотних житлових будинків або цілих комплексів в селах і передмістях Києва.

Про це повідомили в компанії Build and Live Development.

Увагу забудовників звернулося до передмість Києва, на думку аналітиків, порівняно недавно, коли значна частина потенційних покупців висловила свою готовність жити на деякій відстані від столиці. З причини високої вартості житла в Києві почався відтік людей з середніми доходами з столиці у більш доступний передмістя.

На сьогоднішній день навколо столиці найбільш поширено два типи будівництва: котеджні містечка “в чистому полі” і багатоповерхові будинки в населених пунктах. Порівняно з проектом котеджного містечка, зведення висотних багатоповерхових будинків в передмістях — справа менш витратне і має серйозну перевагу — розвинену інфраструктуру та транспортну доступність.

Незважаючи на більш низьку прибутковість (до 20-25%) у порівнянні з київськими проектами, будівництво багатоповерхових багатоквартирних будинків в передмісті — більш окупає, що дозволяє за рахунок швидкого обороту коштів постійно інвестувати в такі об’єкти.

З 11 основних міст-супутників Києва найактивніше забудовуються Бровари і Вишгород — на ці міста припадає 42% загального обсягу житлового будівництва в Київській області.

Покупка житла в передмісті є вигідною інвестицією для представників середнього класу, і кількість бажаючих зростає з кожним роком, кажуть експерти. За даними Держадміністрації, всього 10% квартир у споруджуваних будинках купують корінні місцеві жителі. Переважаюче ж більшість квартир купується киянами або жителями інших великих міст, що працюють у Києві. Більшість покупців приміської нерухомості — молоді сім’ї та громадяни, які користуються банківськими кредитами.

Через зростаючого попиту відбувається зростання цін на квартири в містах-супутниках. На збільшення попиту в сегменті багатоквартирних заміських будинків в першу чергу вплинуло збільшення вартості київських квартир економ-класу, а останнім часом — також дефіцит одно – і двокімнатних квартир, пропонованих надійними компаніями-забудовниками.

Попит на одно-, дво – і трикімнатні квартири в передмістях Києва розподілений рівномірно. Трикімнатні купують в основному ті, хто хоче суттєво поліпшити свої житлові умови, наважуючись для цього на переїзд із Києва. Одно – і двокімнатні квартири часто купуються, як правило, в процесі розміну переселенцями з інших міст.

У приміських новобудовах діапазон цін на квартири коливається в межах — від 5500 грн. за кв. м. в споруджуваному будинку до 12 000 грн. за кв. м. в побудованому. Для порівняння, в Києві найдешевші квартири пропонуються за 6800-7000 грн. за кв. м., проте вільних пропозицій по одно – і двокімнатних квартирах в тільки що побудованому або на останньому етапі будівництва будинку у продажу практично немає.

Тому поки в Києві продовжує зберігатися попит на нерухомість і великий дефіцит дешевих квартир, відзначають фахівці компанії Build and Live Development, можна очікувати зростання попиту на житло в багатоповерхових будинках в передмісті. Що, відповідно, призведе і до зростання цін, які вже впевнено наближаються до київських, демонструючи зростання близько 33% за останній рік-два.

Більш того, незаперечними перевагами житла в передмісті, крім доступної ціни і сприятливого оточення, є невеликий метраж квартир — близько 35-40 м. кв. однокімнатної квартири і 50-60 м. кв. двокімнатній, що значно зменшує витрати на купівлю житла. До того ж житлові будинки в передмісті Києва мають невисоку поверховість (9-16, рідко 20 поверхів), що дозволяє обладнати будинок автономними системами опалення та водопостачання, кажуть у Build and Live Development.